03 Temmuz 2019, 15:15 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Dere Yataklarında Çalışma Yapılacak

Dere Yataklarında Çalışma Yapılacak

Dere Yataklarında Çalışma Yapılacak...

Yaklaşık iki hafta önce Karandere, Devekovan ile Mustafacık Mahallelerinde ve hastane kavşağının yakınlarında bulunan ve selden dolayı hasar meydana gelen dere yataklarında, çalışmalar yapılacak.

Konuyla ilgili olarak Kaymakam Sedat Yıldırım Başkanlığı’nda, Belediye Başkanı Memiş Çelik, DSİ 5.Bölge Müdür Yardımcısı İbrahim Yaroğlu, Karayolları Şereflikoçhisar bakımevinden sorumlu ekip başı Hacı Özçelik, Fen İşleri Bölge Şefi Kazım Gök ve ASKİ Bölge Şefi Mevlüt Saydam’ın katılımıyla bir toplantı yapıldı.

Toplantıda; Karandere, Devekovan ile Mustafacık Mahalleleri ve hastane kavşağının yakınlarında bulunan dere yataklarında selden dolayı meydana gelen hasarın, neden meydana geldiği?, selin nerden geldiği? Ve taşkına neden olacak unsurlar nelerdir? gibi konular üzerinde tespit çalışması yapmak için DSİ 5.Bölge Müdürlüğünden bir ekibin geleceği, yapılan tespit çalışması sonucunda hazırlanan raporun hem Belediye’ye hem de Kaymakamlığa sunulacağı ve raporun incelenmesinden sonra da  DSİ tarafından çalışmaların yapılacağı öğrenildi.

Diğer yandan, toplantıya katılan diğer kurumlarda kendi üzerine düşen görevleri yerine getirecek.

Böylece dere yataklarındaki hem hasarlar giderilmiş olacak hem de bundan sonra olabilecek taşkınlıkların önlemi alınmış olunacak.


    4 Temmuz 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2009 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
logo tasarım