07 Ağustos 2019, 18:39 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Kaz Dağları’nda Bizimkiler de vardı

Kaz Dağları’nda Bizimkiler de vardı

Kaz Dağları’nda Bizimkiler de vardı...

İlçemizden de Su ve Vicdan buluşmasına katılım sağlandı.

Çanakkale’nin Kirazlı köyü Balaban mevkiinde yaklaşık 200000 ağacın kesilmesine tepki göstermek amacıyla Kaz Dağı’nda yapılan su ve vicdan buluşmasına İlçemizden de katılım sağlandı.

İlçemizden bazı arkadaşlarıyla birlikte Çanakkale’ye giden ve “bizlerin ve bizden sonraki nesillerin geleceklerine sahip çıkmak adına tepkimizi ortaya koyduk” diyen Mehmet Ali Öztürk, “Hepimizin malumu bu aralar gündemde olan Kanadalı bir maden şirketinin Dünyanın en büyük ormanlarından birisi olan Kaz Dağları’nın alanı içerisinde olan Çanakkale kirazlı köyü Balaban mevkiindeki yaklaşık 200000 ağacı kesmesi ve burada siyanür kullanarak altın arayıp doğayı ve suyu zehirleyecek  olması bizleri  rahatsız ettiği için toplumsal duyarlılığı yüksek ülkesini çok seven, “aman canım banane” diyemeyen her vatandaşın yapması  gerektiğini düşündüğümüz tepkiyi göstermek için, herhangi bir siyasi amaç gütmeden,  Şereflikoçhisar’dan üç arkadaş tamamen kendi inisiyatifimiz ve imkanımızla,  05.08.2919 Pazartesi günü düzenlenen “su ve vicdan buluşmasına” katılarak bizlerin ve bizden sonraki nesillerin geleceklerine sahip çıkmak adına tepkimizi ortaya koyduk. Bizim gibi düşünen tüm Şereflikoçhisar halkını da temsil ettiğimizi düşünüyoruz” şeklinde konuştu.


     8 Ağustos  2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2115 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.172 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
logo tasarım