11 Eylül 2019, 14:34 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Hani daha temiz bir Şereflikoçhisar içindi!

Hani daha temiz bir Şereflikoçhisar içindi!

Hani daha temiz bir Şereflikoçhisar içindi!...Belediye Başkanı Memiş Çelik tarafından, “daha temiz bir Şereflikoçhisar” olması amacıyla belirlenen pilot bölgelere konulan yer altı çöp konteynırları projesinin, şimdiden hüsrana uğradığı görülüyor.

Sadece 3 mahalleden 5 farklı noktaya konulan yer altı çöp konteynırları sayesinde; koku, bakteri ve sineklerin oluşması önlenerek “daha temiz bir Şereflikoçhisar” olması amaçlanmıştı.

Çöplerin, çöp konteynırlarının dışına konduğunu gören vatandaşlar; “hani daha temiz bir Şereflikoçhisar içindi?” diye sorarak, hem çöpleri koyan vatandaşlara kızdıklarını hem de Belediye’nin çöpü toplamadıklarını dile getiriyor.

SONUÇ HÜSRAN
Fotoğrafta da görüldüğü gibi çöpler, konteynırın dışına konmuş vaziyette duruyor.

Çöp konteynırının bulunduğu yer ise Atatürk Parkının yanı. Fotoğraf çekimi de saat 18.30.

“Söz konusu çöp konteynırının dışına atılan çöplerin, her gün aynı saatlerde ve aynı vaziyette görüldüğünü” dile getiren vatandaşlar; “Çöp konteynırımız yer altına alındı ama bu çöpler neden Belediye tarafından toplanmıyor? Çöp arabası, sabah ve ikindi olmak üzere günde iki kere çöpleri toplaması gerekiyor. Güya bu şekilde; koku, bakteri ve sineklerin görünmesi önlenecek! Belediyemiz neden çöpleri toplamakta yetersiz kalıyor? Zira, konteynırın dışına bırakılan çöpler çirkin görüntüye de neden oluyor ” diye serzenişte bulunuyorlar.

Hal böyle olunca da; yer altına konulan çöp konteynırlarıyla, “daha temiz bir Şereflikoçhisar” olması amaçlanan projenin, şimdiden hüsrana uğradığı görülüyor.   12 Eylül 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2815 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri