11 Eylül 2019, 14:52 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

600 kişilik erkek yurdu olacak

600 kişilik erkek yurdu olacak

600 kişilik erkek yurdu olacak...

Özel Kudret Ünal İlköğretim Okulu Binası KYK’ya Devredildi.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra el konularak Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesine tahsis edilen Özel Kudret Ünal İlköğretim Okulu (Kolej), uzun bir bekleyişten sonra yurt yapılmak amacıyla kesin olarak Kredi Yurtlar Kurumu’na (KYK) devredildi.

ERKEK YURDU OLACAK
Kolejin, KYK tarafından bakım-onarım yapılmasından sonra yaklaşık 600 kişilik erkek öğrenci yurdunun olacağı kaydedildi.

Kredi Yurtlar Kurumu tarafından 2017 yılında, Milli Emlak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na yazı yazılarak binanın devri istenmişti ve o günden bugüne kadar da cevap bekleniyordu.

Edinilen bilgilere göre; Yazının 18.04.2019 tarihinde onaylandığı, Kredi Yurtlar Kurumu’na da 23.08.2019 tarihinde teslimatın yapıldığı öğrenildi.

Zira, bu yıl KYK tarafından çıkartılacak ödenek ve fizibilite çalışmasının ardından binada yapım- onarım çalışmalarının başlayacağı belirtilirken binanın yaklaşık 600 kişilik erkek öğrenci yurdu olarak 2020-2021 eğitim-öğretim yılına kadar yetiştirilmesi düşünüldüğü ifade edildi.

Standartlara uygun olarak yapılacak olan yurdun odalarının, en az bir kişilik en fazla 3 ya da 4 kişilik olacağı kaydedildi.

“YURT MU OLSUN? UYGULAMA OTELİ Mİ OLSUN?” TARTIŞMASI YAŞANMIŞDI
2017 yılının Ekim Ayında İlçemize gelen eski Bölgemiz Milletvekili Ahmet Gündoğdu, kolej binasını incelediği sırada İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan ile arasında binanın, “yurt mu yoksa Uygulama oteli mi?” olması konusunda bir tartışma yaşanmıştı.

4 yıllık Yüksekokulun binasının açılışını gerçekleştiren eski Milletvekili Ahmet Gündoğdu, aynı gün Kolejin binasını incelediği sırada İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan’ın; “ihale aşamasına gelen ve 6 milyon proje değeri olan Uygulama Oteli olmalı, yurda ihtiyaç yok” demesi üzerine Vekil Gündoğdu da; “binanın yurt yapılması gerektiğini, eğer otel yapılır ve öğrenci bulunamazsa, seni görevden alırım” dediği belirtilmişti.

BİNA KADERİNE TERK EDİLMİŞTİ
2017 Ekim ayında yaşanan bu tartışmadan sonra söz konusu bina, bugüne kadar kaderine terk edilmiş vaziyette duruyordu.

Okulun binası; alkol ve uyuşturucu kullananların meskeni olmuş, kapıları ve pencereleri sökülmüş, binanın içi çöplükle dolmuş ve dışındaki boyalar da dökülmüş haldeydi.

VE BİNA KYK’YA DEVREDİLDİ
Bugüne kadar Siyasiler, binanın yurt yapılması üzerinde duruyor, Kredi Yurtlar Kurumu da, binanın devri için yazdığı yazının cevabını bekliyordu.

Söz konusu yazının da, 18.04.2019 tarihinde onaylandığı, 23.08.2019 tarihinde de KYK’ya kesin olarak teslimatının gerçekleştirildiği öğrenildi.

Kolej binası, KYK tarafından bakım-onarım yapılmasından sonra yaklaşık 600 kişilik erkek öğrenci yurdu olarak hizmet verecek.


    12 Eylül 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3139 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Mustafa
Vah vah gitti 6 milyoncuk ne hayaller kurulmuştu ne rüyalar görülmüştü
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri