18 Eylül 2019, 16:31 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

İl Sağlık Müdürü İlçemizi ziyaret etti

İl Sağlık Müdürü İlçemizi ziyaret etti

İl Sağlık Müdürü İlçemizi ziyaret etti...

İl Sağlık Müdürü Prof.Dr.Mehmet Gülüm İlçemizi ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

İl Sağlık Müdürlüğünün ziyaretiyle ilgili basına bilgi verilmez ve resmi bir açıklama yapılmazken, Prof. Dr. Mehmet Gülüm’ün belediyeyi ziyaretiyle ilgili, belediye başkanlığından yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

Ankara İl Sağlık Müdürü Sayın Prof. Dr. Mehmet Gülüm Şereflikoçhisar Belediye Başkanı Sayın Memiş Çelik’i makamında ziyaret ederek ilçedeki genel sağlık hizmetleri konusunda değerlendirmelerde bulundular.

11 Eylül 2019 Tarihinde Ankara İl Sağlık Müdürü Sayın Prof. Dr. Mehmet Gülüm, Ankara Sağlık Hizmetleri Başkanı Sayın Eyüp Sarı, Şereflikoçhisar Devlet Hastanesi Başhekimi Sayın Murat Özcan, Belediye Başkanımız Sayın Memiş Çelik’i makamında ziyaret etti.

Yapılan ziyaretler sırasında Belediye Başkanımız Sayın Memiş Çelik ilçemizdeki sağlık faaliyetleri, hususunda genel değerlendirmelerde bulunarak, ‘’İlçemizin konumu itibariyle Şereflikoçhisar’daki en büyük sıkıntıların başında sağlık geliyor. Yaşlı nüfusunun yüksek olduğu bir ilçeyiz,  şu anda Şereflikoçhisar Devlet Hastanesinde kadrolu olarak görev yapan branş doktorlarımızın ilçemizde ikamet etmesi, sağlık hizmetlerinin süreklilik arz etmesi konusunda azami ölçüde önem taşımaktadır.’’ Dedi.

Eksik olan branş doktorlarının Şereflikoçhisar Devlet Hastanesi’ne kazandırılması gerektiğine vurgu yapan Belediye Başkanımız Çelik; “Şereflikoçhisar Devlet  hastanemizde görev yapan yaklaşık 25 doktorumuz var (Hastane verilerine göre), bu doktor sayısının düşmeden, üzerine eksik olan branş doktorlarının kadrolu olarak eklenmesi ve ilçemizde ikamet etmeleriyle birlikte  Şereflikoçhisar’daki sağlık hizmetlerinin sürekli ve kesintisiz devam etmesi sağlık konusundaki sıkıntıların büyük bir kısmının çözülmesine olanak sağlayacaktır.” Dedi.

Belediye Başkanımız Sayın Memiş Çelik ilçemizdeki sağlık hizmetlerinin sunulmasında büyük pay sahibi olan AK Parti Ankara İl Başkanı Sayın Hakan Han Özcan’a, AK Parti Milletvekillerimize, AK Parti İlçe Başkanı Sayın Erkan Seyhan’a ve Başhekim Sayın Murat Özcan nezdinde tüm sağlık çalışanlarına teşekkürlerini ifade ederek, görevlerinde başarılar diledi.

Ankara İl Sağlık Müdürü Sayın Prof. Dr. Mehmet Gülüm yapılan ziyarette hem Şereflikoçhisar Devlet Hastanesi’ni hem de Belediye Başkanlığı’nı ziyaret etmek istediklerini ifade ederek, Şereflikoçhisar’daki sağlık çalışanları, hastanenin fiziki kapasitesi, hasta durumu konularında genel bilgiler alarak ilçemizden ayrıldı.


   19 Eylül 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2486 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri