20 Kasım 2019, 15:40 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Ara Tatil etkinliği

Ara Tatil etkinliği

Ara Tatil etkinliği...İlçemiz öğretmenleri için Salı günü Nizamülmülk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Şehit Sercan Bulak Toplantı Salonu’nda resim sergisi  ve müzik dinletisi etkinliği gerçekleştirildi.

Abdülbaki İmam Hatip Ortaokulu Resim Öğretmeni Sevda Aday ve Şükriye Kantarcıoğlu ile İbrahim Baltacıoğlu Ortaokulu Öğretmeni Selman Karakılçık’ın çalışmalarının sergilendiği etkinlikte; folyo üzerine cam boyama, ebruli, serat, grafiti teknikleriyle yapılan resimler ve Atatürk, Türkiye, Ankara, İstanbul ve Hadis temalı çalışmalar sergilendi.

Sergide; İlçemiz sınıf öğretmenlerinden Mediha - Vural Gündüz çiftinin yapmış olduğu “Ölü Deniz “ konulu tablo oldukça dikkat çekti.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Turan’ın kısa konuşmasından sonra Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri hazırlamış oldukları parçaları solo ve koro halinde seslendirdiler.

Koronun ardından; İlçemiz müzik öğretmenlerinden TOKİ’de görev yapan  Didem Adıgüzel, İbrahim Baltacı Ortaokulu’nda görev yapan Barış Kaplan, Anadolu Lisesi’nde görev yapan Savaş Sönmez ile öğrencilerden Murat Gezici müzik dinletisi gerçekleştirdi. 

Öğretmenlere yönelik müzik dinletisinin en önemli sürprizi ilçemizde uzun yıllar görev yapan Müzik Öğretmeni Evrim Tan oldu. Kısa bir konuşma yapan Tan yaşamında büyük yer tutan Şereflikoçhisar’ı unutmadığını vurgularken Müzik Öğretmeni Didem Adıgüzel ve Murat Gezici’nin öğretmeni olduğunu belirterek, “Geride güzel şeyler bıraktım” şeklinde konuştu. Evrim Tan güzel sesiyle kısa bir dinleti de sundu. Dinletinin sonunda halaylar çekilerek eğlenceye devam edildi.

Bu yıl ilk kez uygulanan 18-22 Kasım ara tatilinde öğretmenlere yönelik resim, müzik, sosyal ve kültürel etkinliklerin yer aldığı mesleki çalışma programı 24 Kasım Pazar gününe kadar devam edecek.


   21 Kasım 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2244 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri