20 Kasım 2019, 15:44 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Çiftçi batarsa Türkiye'nin bütçesi biter

Çiftçi batarsa Türkiye'nin bütçesi biter

Çiftçi batarsa Türkiye'nin bütçesi biter...

  • Facebook Paylaş


  • Twitter PaylaşYıldırım: Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı çiftçilere zulmediyor.

Mustafacık Mahallesi Muhtarı Mehmet Yıldırım, Çiftçi Malları Koruma Başkanlığının çiftçilere artık zülüm olmaya başladığını belirterek, “yapılan hangi göreve karşı alacak talep ediliyor?” diye sorarak sitem etti.

Mehmet Yıldırım muhtarların talebi üzerine gazetemiz görevlisiyle görüşerek; 2012-2013 yıllarındaki alacaklarını isteyen Çiftçi Malları Koruma Başkanlığının çiftçileri mağdur ettiğini, kurumun bu talebinin çiftçiyi iyice çökerttiğini, Çiftçi batarsa Türkiye’nin bütçesinin biteceğini, derneğin geçmişe dönük alacaklarından dolayı bütün çiftçilerle icralık olduğunu, bu alacakların yapılan hangi göreve karşı talep edildiğini? sorarak sitemini dile getirdi.

Çiftçi Malları Koruma Başkanlığının, Mustafacık Mahallesinde 20 bin dönüm arazide koruma olmadığı halde koruma alacaklarını isteyerek mahallede bulunan yaklaşık 100 çiftçiden 20-30 çiftçiyi mağdur ettiğini söyleyen Muhtar Mehmet Yıldırım; “Korumanın bu talebi çiftçiyi iyice çökertiyor. Çiftçi batarsa Türkiye’nin bütçesi biter. Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı artık zülüm olmaya başladı. Geçmişe dönük alacakları olduğundan bütün çiftçilerle icralık oldu. Alacakları yapılan hangi göreve karşı talep ediliyor? Korumada bir Başkan, bir Başkan Yardımcısı ve çaycı var. Bu personelle 20 bin dönümü nasıl korur? Koruyorsa şimdiye kadar hangi işlem yapılmış? Muhtelif tarihlerde ekin yangınları, yayılmalar, trafo ve kablo hırsızlıkları gibi olaylar oldu, bu olaylar olurken Çiftçi Malları Koruma Derneği nerdeydi? Bu olaylar olduğu zaman çiftçilerimizin yanında olması gereken bir dernek değil mi?” dedi.

Yıldırım ayrıca, hem Kaymakamlığa hem de Korumaya bir dilekçe vererek; “Kendi ekili ve dikili arazilerimizi koruyacağımızdan dolayı 4081 sayılı Koruma Kanunu gereğince muaf tutulmamızı saygı ile arz ederim” şeklinde belirttiğini söyledi.

Yetkili mercilere seslenen Mehmet Yıldırım, çiftçilerin mağduriyetinin giderilmesini istedi.


  21 Kasım 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 478 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

YAZARLAR

SON YORUMLANANLAR

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
logo tasarım