27 Kasım 2019, 14:44 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

İYİ Partililer “Şiddete Hayır” broşürü dağıttı

İYİ Partililer “Şiddete Hayır” broşürü dağıttı

İYİ Partililer “Şiddete Hayır” broşürü dağıttı...

  • Facebook Paylaş


  • Twitter Paylaş

Şereflikoçhisar İYİ Parti İlçe Kadın Politikaları Başkanlığı ve Yönetim; 6284 Sayılı Aileyi Koruma ve Kadına yapılan şiddete karşı mücadele etmeye dair kanunun ne olduğunu, kadınlara hangi hakları sağladığını içeren broşürleri, dağıttı.

Çarşamba Günü çarşıda esnaflara ve vatandaşlara dağıtılan broşür de; 6284 Sayılı Kanunu biliyor musunuz? 6284 kanun nedir? Neler sağlar? gibi bilgiler yer alıyor.

Ayrıca, söz konusu kanundan nasıl faydalanılacağı ve ne yapılması gerektiği de belirtilen broşür de; “En yakın Polis, Jandarma, Savcı, Aile Mahkemesi, Valilik, Kaymakam veya ŞÖNİM’e” başvurulması gerektiği ifade ediliyor.

KADIN DÜNÜ, BUGÜNÜ VE YARINI VAREDEN TEK DEĞERDİR
Yapılan etkinliği değerlendiren ve “Kadın; dünü, bugünü ve yarını vareden tek değerdir. Yaşamın güzelliği insanlığın savunucusu, geleceğin umududur” diyen İYİ Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Sema Durmaz şunları kaydetti;

“Şereflikoçhisar İYİ Parti İlçe Kadın Politikaları Başkanlığı ve yönetimimiz olarak, 6284 sayılı Aileyi Koruma ve Kadına yapılan şiddete karşı mücadele etmeye dair kanunun ne olduğunu, kadınlarımıza hangi hakları sağladığını içeren broşürlerimizi dağıttık.
İstismara uğramış, şiddete maruz kalmış kadınlarımızın sesini duyurmak için sahalardayız.
2012’de yürürlüğe girmiş halen sonuç alınamayan 6284 sayılı kanunu, bizler kadın cinayetlerini son bulmaya kadar takipçisi olmaya devam edeceğiz. Korkaklık tutsaklığı, cesaret ise özgürlüğü doğurur. Şiddetin en ciddi mağdurları da üzülerek söylüyorumki, çocuklarımız.
Bu konuda özellikle ebeveynlerimize önemli görevler düşmektedir. Çocuklar karşılıksız severek doğar, ama çevre ile karşılık bekleyen birey haline gelirler. Yaşam koşullarının karmaşıklaştığı günümüzde, çocuklarımızı yetiştirdiğimiz aile ortamı kurduğumuz iletişimler, onların ruh sağlığını ve kişilik gelişimini etkileyeceğinden onlara örnek model oluşturacak tutum ve davranışlarımızla uyumlu, huzurlu birliktelikler yaratmalıyız. Artık çocuklarımız “ölmek istemiyorum” diyen annenin çığlıklarını duymasın.  “Anne beni bırakma” diye feryad eden sesler yankılanmasın.
Peygamber (SAV) efendimiz, bir hadisi şerifinde, “Allah’u Teala, erkeğin kadınına olgun olanını ve hayırlı olanını sever. Onlara iyi davranınız. Zira onlar sizin analarınız, evlatlarınız ve teyzelerinizdir” der. Bu da erkeklerimize çağrımız olsun.
Kadın; dünü, bugünü ve yarını vareden tek değerdir. Yaşamın güzelliği insanlığın savunucusu, geleceğin umududur.”
dedi.   28 Kasım 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 256 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

YAZARLAR

SON YORUMLANANLAR

EN ÇOK TIKLANANLAR

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
logo tasarım