26 Şubat 2020, 15:10 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Kız Öğrenciler Çanakkale'yi gezdi

Kız Öğrenciler Çanakkale'yi gezdi

Kız Öğrenciler Çanakkale'yi gezdi...Tuzgölü Anadolu Lisesi kız öğrencileri Çanakkale’yi gezdi.

Şereflikoçhisar İlçe Gençlik Merkezi Tarafından İlçemiz Tuzgölü Anadolu Lisesi kız öğrencileri, Öğretmenleriyle birlikte Çanakkale Şehitlerini Anma gezisi düzenlendi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın projesi olan “15’ler Çanakkale Şehitlerini Anma” gezisi kapsamında Şereflikoçhisar Gençlik Merkezi tarafından İlçemizden 44 öğrenci, Çanakkale gezisine götürüldü.
Geziye; Şereflikoçhisar İlçe Gençlik Merkezi Müdürü İzzet Nurten, Gençlik Merkezinde görevli personel Bülent Güçlü ile 44 öğrenci katıldı.

21-23 Şubat 2020 tarihleri arasında düzenlenen gezinin amacının; Çanakkale ruhunu öğrencilere yansıtmak, Çanakkale şehitlerinin anlamı ve önemi, kara ve deniz savaşlarını anlatmak ve Çanakkale’nin geçilmez olduğu belirtilirken gezi sırasında öğrencilere bilgilerin rehber tarafından aktarıldığı söylendi.

Gezi süresince Bakanlığın konuk evinde ağırlanan öğrencilerin; geziden çok etkilendikleri, Çanakkale’yi yakından görerek savaş dönemindeki ruhu adeta yaşadıkları ve geziden dolayı hem Çanakkale Zaferi ile ilgili bilgilerinin tazelendiği hem de çok mutlu oldukları ifade edildi.

  

  27 Şubat 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1029 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri