27 Mayıs 2020, 14:57 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

İlçemiz adına Evrim Tan ve Murat Gezici katıldı

İlçemiz adına Evrim Tan ve Murat Gezici katıldı

x

İlçemiz adına Evrim Tan ve Murat Gezici katıldı...

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 81 ildeki müzik öğretmenleri ile hayata geçirilen “Öğretmenler Türkiye İçin Söylüyor Projesi”ne, İlçemiz adına da müzik Öğretmenleri Evrim Tan ile Murat Gezici katılarak, Türkiye için söylüyor.

ÖĞRETMENLER TÜRKİYE İÇİN SÖYLÜYOR
MEB, müzik öğretmenlerinin evlerinde eş zamanlı orkestra oluşturarak Türk sanat, halk, pop, rock, tasavvuf müzik türlerinde eserler icra ettiği Youtube kanalı açtı.

Milli Eğitim Bakanlığı, “Öğretmenler Türkiye İçin Söylüyor Projesi”nin 81 ildeki müzik öğretmenleri ile hayata geçirdi.

UMUT MESAJI VERİYORLAR
Müzik öğretmenlerinin salgın sürecinde Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü Youtube Kanalı’ndan Türkiye’ye seslenerek; Öğretmenlerin inançları, azimleri, ses ve müzikleri ile hem meslektaşlarına hem öğrencilere hem de bütün vatandaşlara ‘sesimiz nefes olsun’ sloganıyla umut mesajı verdikleri belirtildi.

Ayrıca; Öğretmenler, enstrümanları ve sesleriyle salgın sürecinde Türkiye’ye ‘evde kal, müzik dinle’, ‘evde söyle, evde çal’ diyerek bir sosyal sorumluluk projesinin mimarı oldular.

EVLERDE ORKESTRA KURDULAR
Öğretmenler, evlerinde kendi imkanlarıyla çektikleri videoların “youtube.com/oygmmeb” kanalında yer aldığı belirtilerek; “Pandemi sürecinde evde kalan veli, öğretmen ve öğrencilerin daha güzel vakit geçirmeleri amacıyla başlatılan projenin, Türkiye’ nin her yöresinde görev yapan müzik öğretmenlerine dalga dalga yayılarak gönüllü katkıları ile heyecanların kanala taşınması sürdüğü ve evlerinde ancak eş zamanlı orkestra oluşturarak meydana getirdikleri eserleriyle birlik mesajı veren öğretmenlerin, müziğin birçok türünde eserler icra ettikleri” ifade edildi.

PROJE, İLÇEMİZ ADINA EVRİM TAN VE MURT GEZİCİ KATILDI
“Öğretmenler Türkiye için söylüyor” isimli proje, bu sene ilçemizden tayini çıkan fakat “kalbimin yarısı oradaki öğrencilerimle kaldı” diyen müzik öğretmeni Evrim Tan ve onun eski öğrencisi şuan ilçemiz Nizamülmülk Mesleki ve Ticaret Anadolu Lisesinde müzik öğretmenliği yapan Murat Gezici, Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi ve Şereflikoçhisar  Nizamülmülk  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adına başvurarak katıldılar.

Böylelikle Evrim Tan ve Murat Gezici, hem Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme  Genel Müdürlüğü’nün youtube kanalında yayınlandılar hem de müzikleri ile bize nefes olarak umut mesajı verdiler.

Ayrıca yapılan bu çalışmada; Orhan Ölmez ile birlikte yapmış olduğu “Özledim” ve “Kar Tanesi” albümleri ile ses getiren güçlü yorumcu ve müzisyen Özkan Yavaş da, projede Evrim Tan ile Murat Gezici’ye eşlik etti.

Daha önce 23 Nisan’da ilçemiz ilkokulları için birlikte yaptıkları, “Çocuk Günüm 23 Nisan” adlı beste de ilçemizdeki birçok ilkokul tarafından hazırlanan videolarda kullanılmış, belediyemiz tarafından da 23 Nisan günü ilçemize dinletilmişti.

Projeye katılmalarından dolayı Evrim Tan’a ve Murat Gezici’ye MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından kendilerine teşekkür belgesi verildiği belirtildi.

İlçemizi temsil eden Evrim Tan ve Murat Gezici’yi, başarılarından dolayı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.        28 Mayıs 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 6729 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

Tekin İnşaat

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri

İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Kiralik Projeksiyon Ankara Batikent Elektrikçi film izle