22 Temmuz 2020, 14:13 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

Başkanlar bir araya geldi mi?

Başkanlar bir araya geldi mi?

MUSTAFA YÜCEL

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 5974 kez okunmuştur

Şereflikoçhisar 2004’den 2019’ kadar yerel yönetiminin en şanslı dönenimi yaşamıştı.İktidar’da AKP, Ankara belediyesinde ve sonrasında Büyükşehir belediyesinde yine AKP vardı ve İlçemiz siyasetçileri bu fırsatı iyi değerlendirmeli, temel sorunlar çözüme kavuşturmalıydı.


2019’a kadar her seçim öncesi; “3’lü olalım, güçlü olalım” sloganı ile vatandaşın oyuna talip olunuyor, azımsanmıyacak bir başarı sağlanıyordu.

Seçimlerden sonra da hükümete ve Ankara büyükşehir belediyesine her konu ve aşama destek kesilmedi. Öyleki; hoşlarına gider diyerek; Melih Gökçek’in eni Nevin Gökçek Şereflikoçhisar’da “YILIN ANNESİ”, Melih Gökçek ise “YILIN BABASI” seçildi.

Umuldu ki; onların gönlünü hoş tutarsak, ilçemize hizmet daha kolay gelir.
Geldi mi?

4 dönemde Şereflikoçhisar hükümetten ve büyükşehir’den alması gereken desteği alabildi mi? Sorunları çözebildi mi?

Bunun değerlendirmesini kamuoyuna bırakalım ve gelelim günümüze:

2019 seçimlerinde Ankara Büyükşehir belediyesini İttifak Partilerinin adayı CHP listesinden Mansur Yavaş, İlçe Belediyesini ise Cumhur ittifakının adayı AKP’li Memiş Çelik kazandı.

Bu duruma göre Şereflikoçhisar’a yönelik hizmetlerin yarısından Ankara Büyükşehir, yarısından ise Şereflikoçhisar belediyesi sorumlu.

Büyükşehirde belediye meclisi çoğunluğuna sahip Cumhur ittifakı, Mansur Yavaş’ı çalıştırmamak için tüm engelleri kullanıyor.

Peki Şereflikoçhisar’da durum ne? Taraflar arasında bir uyum dayanışma var mı?

Ankara Büyükşehir Beleriye Meclisinin Temmuz ayı toplantısında Şereflikoçhisar’ın sorunlarını büyükşehirden beklentilerini dile getiren bir konuşma yapıyor meclise hitaben şöyle diyor:

Koordineli bir şekilde çalışalım dediniz, diğer arkadaşların da belirttiği gibi bizim oradaki Şeflikteki arkadaşlar sizin talimat vermenize rağmen olumsuz davranıyor. Daha önce ben size bahsetmiştim öyle böyle bir beraber çalışın demiştiniz. Siz dedikten sonra aldığımız duyumlara göre buradaki bürokrat arkadaşlarımızın yine gale almayacaksınız dedikleri kulaklarımıza geldi. Tabii bunlar ve bunu da biz teyit ediyoruz arıyoruz arkadaşların çok basit bir Greyder lazım oldu, bizim greyderler  arıza yaptığı zaman, arıyoruz arkadaşlardan bize şunu diyorlar; Ankara’yı arayın ya da ilçeden bir referans getirin diyorlar. Size ait caddede doğalgaz çalışmalarından dolayı bir çalışma yaptık biz orada çalışma yaparken bizim silindir arıza yaptı biz büyük şehir şefliği Fen İşlerini aradım ben özellikle silindir istedim, bizim silindirimiz arızalı dediler. Daha sonra ilçeden silindir aradım bir iş adamının bahçesine bir silindir varmış. Biz oradan aldık yamaya devam ettik Daha sonra Büyükşehirinmiş. Bize yok dedikleri silindiri orada çalışma yaparken geldiler götürdüler çalışma yarım kaldı daha sonra biz ulaşmaya çalıştık ulaşamadım buradan bizim CHP’den bir meclis üyemiz olayı duymuş onun aramasıyla tekrar 2 gün sonra verildi. Biz araç-gereç noktasında hiçbir yardım alamıyoruz, talepte bulunduğumuz zamanda bize şunu diyorlar ya Ankara’ya arayın oradan bize talimat gelsin ya da ilçeden bir referans getirin.Bu sadece bize değil biz artık siyasiyiz diyoruz, belki bize siyasi olarak yaklaştıkları için vermiyor diyebilirsiz ama muhtarlarında talebi olduğu zaman muhtarlara da aynı şekilde diyorlar ki; arkadaşlar gidin ilçeden bir referans getirin. Bu şekilde Pek koordineli çalışamıyoruz.

Peki Belediye Başkanı Memiş Çelik, Şereflikoçhisar’ın sorunlarını çözmek, büyükşehirden beklenen istekleri talep etmek için CHP İlçe Başkanı ile İYİ Parti İlçe Başkanı Avni Yıldırım ile bir araya gelip sorunları ve çözüm yollarını görüştüler mi?

Aynı şekilde CHP ve İYİ parti İlçe başkanları Belediye Başkanı Memiş Çelik ile bir araya gelip, Şereflikoçhisar’ın sorunları için nasıl bir yol izleneceği, birlik ve dayanışma içinde nasıl iş ve güç birliği sağlayabilecekleri konusunda bir çalışma öneri sundular mı?

Zaman sen- ben kavgasının olacağı bir zaman değil. Şimdilerde en fazla ihtiyacımız olan gerek yerelde, gerekse üst bürokraside bir ve dayanışma içinde olduğumuzu göstermektir.       23 Temmuz 2020


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

Tekin İnşaat

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri

İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
vds Kiralik Projeksiyon Ankara Ostim Elektrikçi Batikent Elektrikçi