12 Şubat 2020, 14:24 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Daima halktan, haktan ve emekten yana olacağız

Daima halktan, haktan ve emekten yana olacağız

Daima halktan, haktan ve emekten yana olacağız...CHP Gençlik Kolları Başkanlığına Can Karacan Seçildi.

Cumhuriyet Halk Partisi, İlçe Gençlik Kolları Kongresi yapıldı. Tek listeyle gidilen seçimlerde başkanlığa Can Karacan getirildi.

Divan Başkanlığını Hüseyin Güçlü’nün, Başkan Yardımcılığını Tayfun Yalman’ın, yazmanlığı da Figen Görgülü’nün yaptığı kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

KONUŞMALAR;
Kongrede ilk konuşmayı yapan İlçe Başkanı Mustafa Alıcı; “Bugün eğerki Türkiye Cumhuriyeti’nde sevgi yozlaşmışsa, dayanışma, hoşgörü yozlaşmışsa ve hele hele bir Ülkenin adaleti kişiye göre belirleniyor ve çok kötü duruma getiriliyorsa, bu Ülkede gençlerimizin geleceğimizi dizayn etmesi Cumhuriyet Halk Partisi gençlerinin eline bırakılırsa ve bu gençler de CHP’nin ve Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu ilke ve inkilaplarına bağlı bir şekilde mücadelesini verecek. Biz onlara güveniyoruz. Türkiye yeniden şekillendirecektir.
Bu gençlerimizden en çok istediğimiz şey, Andımız vardı, “Türküm doğruyum, yasağam” diyerek başlar. Ve Cumhuriyet Halk Partisi gençliği, doğruluktan, sadakatten ve sevgiden ayrılmayacak. Ve Türkiye Cumhuriyeti’nin yeniden dizayn edilmesinde temel taşları olacaktır.
Ve CHP’nin gençleri ile Türkiye’nin partili partisiz Cumhuriyet ve Atatürk sevdalılarının bu Ülkeyi, önümüzdeki dönemlerdeki seçimde gerektiği yere getirecektir."

Milletvekili Adayı Hikmet Tepe de yaptığı konuşmasında; “Sevgili Gençler, sizlere güveniyoruz. Sizler bizim geleceğimizsiniz. CHP’de sizlere emanet. Çok değerli ilçe Başkanımız ve yönetimimiz var. Buda sizler için büyük bir şans. İnanıyorumki önümüzdeki dönem Şereflikoçhisar’da bu güzel çalışmalarla Şereflikoçhisar’da ve Türkiye’de iktidar olacağız hep birlikte danışma içerisinde büyük bir umutla, inançla” diyerek kongrenin hayırlı olması temennisinde bulundu.

CHP İlçe Başkan Yardımcısı Mustafa Koçak da; “Ben Ülkemizde, ilimizde ve ilçemizde 15’lilerin bitmediğini görüyorum. Mustafa Kemal’in askerlerin bitmeyeceğini görüyorum. O yüzden Gençler olarak kendinizi asla küçümsemeyin. Bu gördüğümüz Türk bayrağındaki o kırmızı renkte hepinizin katkısı var. Bu bayrağı düşürmeyeceğinize adımız gibi eminiz, dedi.

Gençlik Kolları Başkanlığına seçilen Can Karacan da konuşmasında; “Öncelikle İdlibte şehit düşen askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve vatanımıza başsağlığı diliyorum.
Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi bu Ülkenin en büyük, en inanmış, en aydın örgütüdür. Biz gençler olarak binbir emekle ve fedakarlıkla sahip olduğumuz Cumhuriyet’e ve onun temel prensiplerine saldırıların farkındayız. Genç arkadaşlarımızla birlikte bu saldırıları yapan zihniyetle başa çıkabileceğimize inancımız tamdır. Azim ve kararlılıkla Ülkemizin üzerinde dolaşan kara bulutları defedip, güneşli günleri geri getirmek için var gücümüzle çalışacağız. Bayrak da asacağız, kürsüde sözde olacağız, fikrimizi de paylaşacağız, yılmayacağız ve kimseye küsmeyeceğiz. Daima halktan, haktan ve emekten yana olacağız.
CHP demek; eşitlik demek, dürüstlük demek, adalet, hak, hukuk demektir. CHP demek; paylaşmak, bölüşmek demektir. CHP demek; çalışmak, üretmek demektir." dedi.

Konuşmalardan sonra seçime geçildi. 

41 Üyenin oy kullandığı seçimde Can Karacan, CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanı seçildi. Yönetim Kurulu ise; Şahin Alıcı, Murat Demirez, M.Bengü Dönmez, Erhan Güçlü, A.Egemen Kale, Asaf Sertkan, Erhan Taştan ve Aziz Tekinbaş getirildi.


      13 Şubat 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1312 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.110 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri