05 Ağustos 2020, 17:46 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Otobüs seferleri yarı yarıya azaldı

Otobüs seferleri yarı yarıya azaldı

Otobüs seferleri yarı yarıya azaldı...

Koronavirüsü salgınından sonra normalleşme sürecine girdiğimiz 1 Haziran 2020 tarihinden itibaren faaliyete geçen otobüs sefer sayısı, bayramda da umulduğu gibi olmadığı belirtilerek sefer sayısının yarı yarıya azaldığı ifade edildi.

“Kurban Bayramı nedeniyle; Seferler yapılıyor mu? Seferler hangi aralıkta yapılıyor? Yolcu sayısında bir artış var mıydı?” gibi sorularımızın cevabını Sınırlı Sorumlu Tuz gölü Karayolu Taşıma Kooperatif ortaklarından Hikmet Demirkan verdi.

“Sefer sayımızda yarı yarıya düşüş var” diyen Demirkan; “Saat aralığından başka servisimiz yok. Önceden yolcu olduğu zaman 15 dakika arayla, yarım saatte bir sefer yapıyorduk. Ama şimdi bir saatin altına düşmedik bu bayramda. Hatta bir saat 15 dakikada bir, 1,5 saatte bir sefer yapıyoruz.
Önceden bayramlarda mesela 30 sefer yapıyorsak, şimdi en fazla 15 sefer yaptık. En kötü yarı yarıya düşüş var. Talebe göre yine servisimiz var. Yolcu olsa biz yine sefer yaparız.”şeklinde konuştu.

ÜCRETİMİZ 35 LİRA
Ücretin 35 lira olduğunu belirten Demirkan; “Toplam 6 otobüsümüz var. Şuanda 5 servis gidiyor Ankara’ya. Aksaray’a, Adana’ya, Mersin’e göre biz yakın olmamızdan kaynaklanıyor sanırım ki nispeten yolcu oranımız diğer otobüs firmalarına göre iyi. Diğer firmalar iyice berbat.
Seferlerimiz sabah 06.30’dan akşam 18.30’a kadar. Bilet fiyatımız 35 lira. Pandemi nedeniyle yolcu seferleri başlayınca ilk 50 lira idi sonra doluluk oranı %100 yapılınca 35 lira oldu ücretimiz. Bu 35 lira raişimiz normalde iki yıl önce Ulaştırma Bakanlığı’nın verdiği raiş.”dedi.

ARAÇLAR PERONDA YATIYOR
İnsanların toplu taşımayı tercih etmediklerini, araçların peronda yattığını ifade eden Hikmet Demirkan; “Bizim sektör gerçekten çok sıkıntılı. Normal geriden bakıldığı gibi değil. Pandemi döneminde seferler başlayınca 5 kişiyle bile seferler yaptık. Bayram bittiğinde de aynı olacak. Gerektiğinde 10 kişiyle bile sefer yapıyoruz. Sıkıntılı. İnsanlar toplu taşımayı tercih etmiyor.
Eskiden terminalin önünde 3-4 otobüs yolcu olurdu, Ankara’dan gelen araç perona girer hemen geri çıkardı. Şimdi araçlar peronda yatıyor, ortalıkta kimse yok.”şeklinde konuştu.

ARAÇLAR 50 KİŞİLİK VE FERAH
Son olarak araçların özelliklerinden ve yolculardan da bahseden Demirkan; “Buarada, diğer ilçeleri gören kişiler, bizim işletmemiz ayrıcalıklı. Ankara’nın ilçelerine hep dolmuşlar çalışıyor, hizmet veriyor. Sadece tek bizim ilçede otobüs çalışıyor. Biz o yönden avantajlıyız. Diğer ilçelerde yarım saatte dolmuş kaldırıyorsa, biz onların yarım saatte kaldırdığı dört tane araca bizim bir tane aracımız bedel. Araçlarımız, 50 kişilik, ferah, havalandırma sistemi güzel, wifii özellikli, şarj prizleri var.
Vatandaşlarımız da memnun. Bizler, yolcularımızla bir aile gibiyiz. Yolcularımızın çoğunda numaramız var. Çocuklara ulaşamadığı zaman bana ulaşırlar. Biz sürekli burada hem Ankara’yı hem burayı gerektiği şekilde organize ediyoruz. “dedi.      6 Ağustos 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1072 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri