09 Ekim 2019, 14:56 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Her iki Okulun Öğrenci kontenjanları dolu

Her iki Okulun Öğrenci kontenjanları dolu

x

Üniversite'de eğitim-öğretim yılı başladı...Fakülte ve Yüksekokul’da Eğitim - Öğretim yılı başladı.

İlçemizde faaliyette bulunan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’ne bağlı Şereflikoçhisar Berat Cömertoğlu Meslek Yüksekokulu’nda ve Şereflikoçhisar Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nde, 2019-2020 Eğitim-Öğretim dönemi başladı.

23 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayan eğitim-öğretim dönemi için, iki yıllık Meslek Yüksekokulu’nda 210 öğrencinin ve 4 yıllık Fakülte’de ise 600 öğrencinin olmak üzere toplam 810 Öğrencinin eğitim-öğretime başladığı öğrenildi.

2019 YKS sınavına göre de, her iki okulun Öğrenci kontenjanlarının dolduğu belirtildi.

YÜKSEKOKUL;
İki yıllık Meslek Yüksekokulu’nda, Yönetim ve Organizasyon Bölümüne bağlı olarak Yerel Yönetimler ve İşletme Yönetimi olmak üzere iki bölüm faaliyet gösterirken 4 sınıfta toplam 210 öğrencinin eğitim-öğretim gördüğü öğrenildi.

İki yıllık Meslek Yüksekokul da, 3 Dr.Öğretim Üyesi ve 2 Öğretim Görevlisi olmak üzere toplam 5 akademisyenin görev yaptığı belirtildi.

FAKÜLTE;
4 yıllık fakültede ise; Bankacılık ve Finans Bölümü ile Uluslar arası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Bölümü olmak üzere iki bölümün faaliyette olduğu, Fakülte de, normal Öğretim ve 2.Öğretim olmak üzere toplam 8’er sınıftan 16 sınıfın olduğu ifade edildi.

Fakültede de; 4 Dr.Öğretim Üyesi, 2 Doç. Öğretim Üyesi, 1 araştırma görevlisi ve 1 Öğretim Görevlisi olmak üzere 8 akademisyen görev yaptığı öğrenildi.

Üniversite’de her yıl yaşanan yurt sorunu nedeniyle öğrencilerin kaydı silme olayının bu yıl yaşanmadığı vurgulandı.  10 Ekim 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 5163 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

Tekin İnşaat

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Kiralik Projeksiyon Ankara Batikent Elektrikçi Dekorasyon Tavsiyeleri