16 Ekim 2019, 16:22 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Mahallelerde 15 bekçi var

Mahallelerde 15 bekçi var

x

Çarşı ve Mahalle bekçileri görevlerini başarıyla yapıyor...

Çarşı ve Mahalle bekçileri görevlerini başarıyla yapıyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından alınan çarşı ve mahalle bekçileri, İlçemizde bulundukları mahallelerde görevlerini başarıyla yapıyor.

15 çarşı ve mahalle bekçisi, İlçemiz mahallelerinde 6 aydır görev yapıyor. Önleyici güvenlik görevlerini yerine getiren Çarşı ve Mahalle Bekçilerinden de vatandaşların memnun olduğu belirtiliyor.

BEKÇİLERİN GÖREVLERİ NELERDİR?
Bekçi alım ilanlarına başvuru yapacak adayların merak ettiği bir diğer konu ise Bekçilerin görevleri. Mevzuatta yer alan Çarşı ve Mahalle Bekçisi görev listesi şu şekilde;

Bir kimsenin can, mal ve ırzına saldırma ve tehditleri önlemek, saldıranları yakalamak, Suç işlenirken veya işlendikten sonra, henüz izleri meydanda iken sanıkları yakalamak, Kamu düzen ve güvenini bozacak mahiyetteki gösteri, yürüyüş ve karışıklıkların yapılmasına karşı, genel kolluk kuvvetleri gelinceye kadar önleyici tedbirleri almak, Adli kolluk işleriyle ilgili vakalarda, delillerin kaybolmamasını sağlayan muhafaza tedbirlerini almak. (Bekçiler bu bentdeki görevlerinin ifasında halkın yardımından da faydalanabilirler.)

Bu görevlerin dışında Bekçilerin ayrıca Genel kolluk kuvvetlerine yardım yönünden görevleri ve Mahalle sakinlerinin istirahat, sağlık ve selametini sağlamak bakımından görevleri bulunmaktadır.


   17 Ekim 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 5166 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

Tekin İnşaat

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Kiralik Projeksiyon Ankara Batikent Elektrikçi Dekorasyon Tavsiyeleri