01 Nisan 2020, 14:29 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Zorlu sürece katkı sağlamak amacıyla üretiliyor

Zorlu sürece katkı sağlamak amacıyla üretiliyor

x

Biz de maske üretemez miyiz?...

*Biz de kendi maskemizi üretemez miyiz?

Komşu Sarıyahşi İlçesi, kendi maskesini kendisi üretirken Şereflikoçhisar olarak, biz de kendi maskemizi üretemez miyiz?

Sarıyahşi Kaymakamı Hamza Selçuk öncülüğünde İlçe Halk Eğitim Merkezi’nde koruyucu maske üretimine başlandığı öğrenildi.

Tamamen ilçenin imkan, kaynak ve insanıyla üretimine başlanan koruyucu maskelerin; Sarıyahşi halkına, esnafına ve kamu kurum-kuruluşlarına ücretsiz olarak dağıtıldığı belirtildi.

Şimdilik günde bin tane maske, ilerde günde beş bin maske çıkarılmasını hedeflediklerini belirten Sarıyahşi Kaymakamı Hamza Selçuk; “Ülkemizin geçtiği bu zorlu süreçte biz de kendi ilçemizde kendi insanımızla tüm personelimizle bir katkı sunmak istedik” dedi.

Hal böyle iken; “Şereflikoçhisar Kaymakamlığının öncülüğünde İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde, kendi kadınlarımızla, biz de kendi maskemizi üretemez miyiz? Maske üretmede bizim Sarıyahşi İlçesinden ne eksiğimiz var?” şeklindeki soruları İlçemiz yetkililerine iletiyoruz.
Söz konusu üretilen maske ile ilgili olarak Sarıyahşi Kaymakamlığının facebook sayfasında, yapılan paylaşım ise şöyle;

“Gönüllü kadınlar kolları sıvadı: Halk eğitim merkezleri maske üretimde önemli rol oynuyor
Aksaray’ın Sarıyahşi ilçesindeki halk eğitim merkezindeki gönüllü kadınlar destek amacıyla maske üretmeye başladı.
Üretimle ilgili bilgiler veren Sarıyahşi Kaymakamı Hamza Selçuk, bu süreçte maske bulma anlamında zorluklar yaşanabildiğine dikkat çekerek, “Biz de ilk başta kendi ilçemizde bu zorlukları yaşamayalım, diye, halk eğitim merkezimizdeki kursiyerlerimiz ve gönüllü bayanlarımızla birlikte maske üretmeye başladık. Daha çok yeni olmamıza rağmen günde yaklaşık bin tane maske üretiyoruz. Hedefimiz bu sayıyı günde beş bine çıkarmak”
dedi.

Ürettikleri maskeleri de ilçedeki hastanelere, kamu kurum ve kuruluşlarına ve vatandaşlara dağıttıklarını dile getiren Selçuk, “Şu an için sadece maske üretiyoruz. Bundan sonraki süreçte koruyucu önlükler ile bonelerden de üretmeyi düşünüyoruz. Diğer ilçelerden ‘bize de gönderin’ diye talepler gelmeye başladı” diye konuştu.

ZORLU SÜRECE KATKI
Kaymakam Selçuk, halk eğitim merkezinde daha önce maske üretiminin olmadığını koronavirüs vakalarının görülmesiyle üretime başladıklarını belirterek, “Daha önce insanlara hobi kazandırmaya ya da bazı sertifika kazandırmaya yönelik faaliyetler yapılırken şu anda kendi imkanlarımızla bir üretim yapıyoruz. Ülkemizin geçtiği bu zorlu süreçte biz de kendi ilçemizde kendi insanımızla tüm personelimizle bir katkı sunmak istedik” ifadelerini kullandı. Maskelerin steril olmasının çok önemli olduğuna dikkat çeken Selçuk, şunları söyledi: “Atölyelerde sterilizasyon çalışması yapıldıktan sonra üretime başlanıyor. Ayrıca atölyeye her giriş çıkışta eller dezenfekte ediliyor. Daha sonra da sterilizasyon işleminden geçirdiğimiz maskelerimizi paketleyip dağıtıyoruz.”

     2 Nisan 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3834 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

Tekin İnşaat

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.062 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Kiralik Projeksiyon Ankara Batikent Elektrikçi Dekorasyon Tavsiyeleri