29 Temmuz 2020, 14:09 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Satıcılar özellikle elektriğin olmadığından şikayetçilerdi

Satıcılar özellikle elektriğin olmadığından şikayetçilerdi

x

Satıcılar özellikle elektriğin olmadığından şikayetçilerdi..

Yeni Sanayi Sitesi’nin yanında bulunan hayvan pazarında, satışların durgun olduğu belirtildi.

Hayvan Satıcıları; vatandaşların, kurbanlıklarını almak için hayvan pazarını tercih etmedikleri, genellikle ahırlardan kurbanlarını aldıklarından dolayı hayvan pazarında kurban satışlarının durgun olduğunu özellikle ifade ettiler.

Kurbanlıkların çok olduğu ancak alıcıların olmadığı Hayvan Pazarında, satıcıların da en çok şikayet ettiği konulardan bir tanesi kurbanlıkların alıcısının olmadığı idi.

Yaklaşık iki hafta boyunca sıcağın altında gece-gündüz bekleyerek satış yapmak isteyen hayvan satıcıları, pazardaki satışlardan memnun kalmadı.

Küçükbaş hayvanların 1.500 – 1.800 lira arasında büyükbaş hayvanların da 8 - 16 bin lira arasında değiştiği ifade edildi.

Geçen yıla göre bu yıl fiyatların değişmediği hemen hemen aynı olduğu satıcılar tarafından ifade edilirken Pazar yerinde, özellikle elektrik sıkıntısının olduğu ve tuvalet olmadığı özellikle vurgulandı.

Diğer yandan, hayvan pazarında sosyal mesafeye dikkat edilmediği hatta maskelerin takılmadığı görülürken bu yıl Belediye’nin hayvan pazarı satıcılarından yer ücreti almadığı ve günlük su temin ettiği de belirtildi.

Pazar yerini gezen Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Zeynep Görgülü’ye, birkaç hayvan satıcıları da sıkıntılarını ve isteklerini dile getirdi:

Şanlıkışla Mahallesinde hayvancılık yapan Servet Koçaş; “Çadırın metresini 6 olarak çizmişler. Ama bu çadırlar 8. 6 çizmiş, ben çizdim gidin orada. Neye göre çizdin? Kandırmayalım birbirimizi.
Tuvalet yok. Bayan geliyor, ben nereye gideceğim tuvalete?diyor. Ya da bizler nereye gideceğiz tuvalete? İki tane portatif tuvalet koymak zor mu? Nerde dezenfekte? Belediye’nin elinde yok mu? Oraya bi masa koy, dezenfekte koy, maske koy. Yapacaksanız iş yapalım. Boşa gezmeyelim.
Geceleri karanlık. Buraya ışık dikemez miydi? Yan tarafımız, geldiğimiz gün inşaata başladı. 10 gün sonra başlayamaz mıydı?
Belediye buraya gelip 4 tane tel ile çeviremez miydi? Vatandaşı güzelce dizseydi. Belediye için bu lazım. Yani hizmetse hizmet bu.
Büyükbaş hayvanlar 8 bin liradan 16 bin liraya kadar satışa sunduk. Satışlarımız iyi değil. Cuma günü geldim bugüne kadar toplasan 30 bin lira etmez.”dedi.

Şanlı Kışla Mahallesi Muhtarı Yücel Ersöz; “Su sorunumuz yok ama altyapı yok. Tuvalet sıkıntı var. Patoklar olsa iyi olurdu. Bu sene yer parası alınmadı ama keşke padok olsaydı. Satışlarımız normal. En büyük sıkıntı hayvanların çöpleri. Belediye toplatsın bunları. Burada koku yapıyor. Zaten şimdi her tarafta hastalık var.”şeklinde konuştu.

Odun Boğazı Mahalle Muhtarı Mehmet Ali Durukan; “Geçici de olsa elektrik olmalıydı. Pazarı canlandırmak için halkımızda sahiplenmeli. Ayrıca Koçhisar halkı da buraya sahip çıkması gerekiyor. Halk gidiyor ahırda alıyor, o zaman da burası önemini kaybediyor.”dedi.

Koçaşlar et – Osman Koçaş da; “Bir haftadır buradayız, satışlar yok. Büyükbaş hayvanlarımız 9-13 bin lira arasında satılmaktadır. Bir haftadır 5 büyükbaş hayvan anca sattım. Bu yıl suyumuzu veriyorlar ama elektriğimiz yok. Artık bu yıl idare edeceğiz”şeklinde  konuştu.     30 Temmuz 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 5369 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

Tekin İnşaat

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri

İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Kiralik Projeksiyon Ankara Batikent Elektrikçi film izle