29 Temmuz 2020, 14:17 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Çelik, Alıcı'ya yanıt verdi

Çelik, Alıcı'ya yanıt verdi

Çelik, Alıcı'ya yanıt verdi...

  • Facebook Paylaş


  • Twitter Paylaş
Belediye Başkanı, Mustafa Alıcı’nın iddialarına yanıt verdi.

Belediye Başkanı Memiş Çelik, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Mustafa Alıcı’nın açıklamalarına yönelik cevap verdi.

Canlı yayını, basın bürosu ile yazılı olarak basına da gönderen Memiş Çelik’in açıklaması şöyle:

CANLI YAYINDA AÇIKLAMALARDA BULUNDU
Belediye Başkanımız Sayın Memiş Çelik Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinin Temmuz ayı olağan oturumunda kürsüde yaptığı konuşmasının ardından 20 Temmuz’da CHP İlçe Başkanı Mustafa Alıcı tarafından yapılan basın toplantısında sarf ettiği ve gerçeği yansıtmayan açıklamalarına canlı yayınla yanıt verdi.

KRALDAN ÇOK KRALCILAR
Belediye Başkanımız Sayın Çelik yaptığı açıklamasında “Mansur bey bana şu kelimeyi sarf etti “Sayın başkanım kraldan çok kralcı var” dedi, kraldan çok kralcı zannediyorum ki Cumhuriyet Halk Parti İlçe Başkanı Mustafa Alıcı oluyor. Ben Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin doğal üyesi Şereflikoçhisar’da seçilmiş bir üyesi, benim oradaki yapılan ya da yapılmayanı eleştirmek kadar doğal bir şey yok, benim eleştirilerime karşı Sayın Mansur Yavaş kendini ifade edebilir, kendisi de cevap verebilir neden Mustafa Alıcı’nın burada bir açıklama yapma gereği duyduğunu aklım almıyor” dedi.

İLÇEMİZE ZARAR VERİYOR
Belediye Başkanımız Sayın Memiş Çelik canlı yayında yaptığı açıklamasında Şereflikoçhisar Belediye Meclisinde ilçeye hizmet konusunda tüm siyasi partilerle birlikte alınan kararların büyük bir çoğunluğunu oy birliği ile aldıklarına vurgu yaparak “Hepimizin niyeti bu ilçeye hizmet etmek, muhalefetteki meclis üyelerimiz bile bizlere destek veriyor gayet uyumlu bir şekilde çalışıyoruz ve zannediyorum ki bu uyum bazılarının zoruna gidiyor hazmedemiyorlar. Eğer ki sizler de bu ilçeye hizmet etmek istiyorsanız, ilçe halkının gönlüne girmek için ilçe halkını memnun edecek hizmetler için sizlere fırsat verdi, bugün yerel iktidar da sizler varsınız bu yerel iktidarda olmanın avantajını bu halka hizmet olarak gösterebilirsiniz, gece gündüz çalışın o fırsatı yakalarsınız. Ama şunu unutmayın ki bu üç buçuk yılda mevcut ilçe belediye başkanını yollarız, rencide ederiz, eleştiririz, hizmetleri aksatırız, bunu yapar, kötülersek biz geliriz düşüncesi belki size fayda sağlayabilir, ama bu ilçe halkına büyük ölçüde zarar verir.” Dedi. 

YASAYI KANUNU BİLMEDEN ELEŞTRİDİLER
2014 yılında 5216 Sayılı Kanunla Şereflikoçhisar Belediyesi’nin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na doğrudan bağlanmasıyla birlikte bir çok hizmetin Büyükşehir’e bağlandığına dikkat çeken Belediye Başkanımız Sayın Çelik; “Konuyu da bilmeyerek yasayı da bilmeyerek Büyükşehir’in sorumluluğundaki olan yerleri bilinçsizce eleştirdiniz, biz buna bile ses çıkarmadık. Bir ivme yakaladık, beraber bir çalışma gerçekleştiriyoruz aramızda bir ayrılık olmasın diye bugüne kadar sustuk, ama her ne hikmetse 20 Temmuz’da gerçek olmayan bir açıklamayla sizinle alakası olmayan bir açıklamayla bizi yalancılıkla suçladı.” Dedi.

GRUP YOLLARINI YAPIN KARDEŞİM
Mustafa Alıcı’yı 30 yıldır tanıdığını ve sevdiğini ifade eden Belediye Başkanımız Sayın Memiş Çelik “Sanıyorum ki Mustafa Alıcı kılavuzunu yanlış seçiyor, her duyduğu laflara amel etmesin, Akin mahallesinin grup yoluna değinmiş, burası 3 km.lik bir yol Mustafa Tuna döneminde neden yapılmadı diyor. Halk yapılmadığı için yerel yönetimlerden yetkiyi aldı, cezasını verdi, vatandaş çok memnun olsaydı oyunu verecekti. Şu anda yetki sizde, geçmişi kötülemek size bir fayda sağlamayacak, 16 ay oldu icraat zamanı, bundan sonraki süreç size düşüyor, çalışacaksınız.
Şehir merkezini köylere bağlayan grup yolları şu anda atıl durumda grup yolları yapılsın diye söyledik, amacımız burada kötü niyet değil, hizmeti yaptığınız zaman biz yaptık diyorsunuz ama eleştiri bize yapıldığında kıs kıs gülüyorsunuz. Grup yollarıyla ilgili 5216 Sayılı Büyükşehir Yasası’nda 7. Maddede burada açık ve net söylüyor, mahalle yollarını merkeze bağlayan grup yolları Büyükşehire aittir diyor, yapın kardeşim. Derdiniz burada yol yapmak yada mağduriyeti gidermek değil, derdiniz bir suçlu aramak şimdi yetki sizde, bir suçlu varsa bunun hesabını siz soracaksınız, niye hesap sormuyorsunuz? Hata sizde yama yapmadınız, yolu takip etmediniz şimdide bu yollar niye bozuldu diyorsunuz. Buralar sathi kaplama bilmiyorsanız öğrenin, bana sorsaydınız ben öğretirdim, bu bahar bu yolların yamasını yapmadınız, bu yollar yamayla kurtulabilir ve ikinci kat sathi kaplama yapılırsa bu yollar kurtulabilir. ” Dedi.

EVREN’İ  NASIL GÖRMEZDEN GELİRSİNİZ?
Yapılan işlerde teşekkürlerini beyan ettiğini ifade eden Sayın Çelik; Peçenek Barajı’ndan Evren ilçesine verilecek olan içme ve kullanma suyu ile alakalı sert açıklamalarda bulunarak; “Sayın Alıcı barajın kurumasına göz yummakla suçlamış, Sevgili kardeşim o barajın içme suyunun da sorumluluğu Büyükşehir Belediyesinde, Büyükşehir ne karar verirse uygular. Biz Evren’i kendimizden ayrı görmüyoruz, Evren bizim kardeşimiz, komşumuz Evren halkı susuz kalacaksa ben bunu kabullenemem, verilmesi lazım ben destekliyorum, bu sorumluluk Büyükşehirin, bu suda zorluk çekilecekse Büyükşehir önlemini alacak, Evren’nin de Şereflikoçhisar’ın da suyundan Büyükşehir sorumlu, Evren’i nasıl görmezden gelebilirsiniz siz?” dedi.

BASKI YAPIN DAHA ÇOK PERSONEL ALINSIN
Personel alımı ve terminal konusuna da değinen Çelik; “İşe alınan 6 kişi değil 10 kişi diye bizi eleştirmiş, keşke 50 – 100 kişi olsa benim ilçe halkımın çocukları burada çalışacak ben memnun olurum, bunlarla uğraşmak yerine baskı yapın daha fazla personel alınsın orta refüjlerde, caddelerde, mezarlıklarda çalışsınlar, ilçemize hizmet edecekler.
Terminallerde yine aynı yasa ile Büyükşehir’e aittir, Ankara ilçemize 150km. uzaklıkta Büyükşehir yetki devri yapabiliyor biz talepte bulunduk, bakım onarımı ile alakalı yazı yazdık verilmedi, mezarlıklar, orta refüjlerle ilgili ücreti mukabilinde biz bakalım dedik talebimiz geri çevrildi, bakım yapılmadı. Büyükşehir Daire Başkanı orada açıklama yaptı yıkacağız, yenisini yapacağız diye biz memnun oluruz, teşekkür eder, önergede veririz.” dedi. 

MUHTARLARDAN BİR ÖZÜR BORCUN VAR
Görevden alınan ASKİ Bölge Şefi’nin alınması konusunda Belediye Başkanının muhtarlara baskı yaptığı iddiasında bulunan Alıcı’ya yanıt veren Belediye Başkanımız Sayın Çelik; “Mustafa kardeşim burada muhtarlara hakaret etmiş, benim muhtarlarım hepsi temsil makamı yüksek, kendi bölgesinden seçilmiş üst düzey kardeşlerimdir. Siz burada ne demek istiyorsunuz hepsi kendi iradesiyle burada bir başarı var, muhtarlarla arasında bir bağ oluştu, muhtarların haberi olmadan benim yönlendirdiğimi söyleyerek muhtarlara hakaret ediyorsun. Kılavuzuna dikkat et, muhtarlardan bir özür borcun var” dedi.

OSB’DE İŞİMİZ VAR DEDİLER GİTTİLER
OSB çalışmalarına da değinen Belediye Başkanımız Sayın Memiş Çelik; “Büyükşehirden 3 - 5 araç gönderdiniz bir hafta on gün çalışsın diye Şereflikoçhisar büyükşehirde oy verdi araçların mazotunu ben verdim, bunu da biliyorsunuz, mazotunu verdiğim halde 15 günden fazla çalışmadı bir yol açtılar işimiz var dediler çektiler gittiler. Daha sonra buradaki bir inşaat firmasının destekleriyle yolların büyük bölümü açıldı. Mustafa Tuna döneminde de burada araç gereç noktasında destek verildi .Gönül isterdi ki verilen söz yerine gelsin o yolların komple açılımında destek olacaklardı, mazotunu da biz verecektik ama işi tamamlamadan gittiler” dedi.

MANSUR BEYİN TOPLANTISINA DAVET ETMEDİNİZ
Büyükşehir Belediye Başkanı’nın ilçemizdeki toplantısına davet edilmediği halde nezaket dahilinde karşıladığını ve belediyeye davet ettiğini ifade eden Belediye Başkanımız Sayın Çelik; “Bu teşkilat toplantısı, beni davet etmediniz, teşkilat toplantılarında biz nezaketen geldik Hoş geldin dedik, davetsiz bir yere Mansur Bey’e nezaketsizlik olmasın diye davet edilmediğim yerde karşıladım Hoş geldiniz dedim, belediyede davet ettim. Daha sonra ben nezaketsizlik olmasın diye oradan gittim belediyede bekledim sağolsun o da bizi kırmadı belediye ziyaretimize geldi yani burada teşkilat toplantısında benim olmam bunu da eleştirmeni anlam veremedim” dedi.

TAKDİR EDİYORUM ŞOV VE ALGIYI GÜZEL YAPIYORSUNUZ
Belediye Başkanımız Sayın Çelik açıklamasının son kısmında “Geçmişe atıp da bulunmadan geleceğe bakmamız lazım nasıl başarılı olabiliriz onun mücadelesini vermemiz lazım, eğer ki başarılı olacaksanız başarıyı yakalayacaksanız, Şereflikoçhisar’da 2018’de 160 kilometre asfalt atılmış, siz başarıyı yakalamak için 160 kilometre asfaltın üstüne çıkmanız lazım, ama siz atılan asfaltın yamasını bile yapmıyorsunuz laf üretiyorsunuz algı yaratıyorsunuz, 170 kilometre asfalt atarsanız sizi başarılı göreceğiz, E90 da 11 kilometre orta refüj yapılmış siz bir 11 kilometrelik refüj yapın, siz onun bakımını bile yapmıyorsunuz ağaçları kuruttunuz: 15 Temmuz parkı gibi Şehitlik parkı gibi bunlardan büyük parklar yapacaksınız eğer ki geçmişe atıp tutmak yerine başarıyı yakalayacaksınız bu saydıklarımın üstünde daha büyük parklar yapacaksınız  ama siz parkların bakımını dahi yapmıyorsunuz. Caddelerin temizliğini yapmıyorsunuz Ankara Caddesi, Poligon Caddesi, Zafer Okulu Caddesi, Ali Babacan Caddesi şu anda biz bu caddelere dokunmasak pislik götürecek istirham ediyorum gidin görev alanlarınıza bakın çalışmanızı yapın başarıyı yakalarsınız.
Bir noktada takdir ediyorum sizi iyi şov yapıyorsunuz, ufak ufak çalışmaları, dokunuşları çok bir iş yapmış gibi hem şov hem algıya çalışıyorsunuz. Algıya çalışana kadar hizmete ağırlık verin başarıyı yakalayacaksınız.” Dedi.
   30 Temmuz 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1525 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

YAZARLAR

SON YORUMLANANLAR

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Gamze Polat Abiye Modelleri Dekorasyon Tavsiyeleri