21 Ekim 2020, 15:50 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Mahmut Celal Ünsal'ın basın açıklaması

Mahmut Celal Ünsal'ın basın açıklaması

Mahmut Celal Ünsal'ın basın açıklaması...

Mahmut Celal Ünsal; Memleket çocukları ne olacak?

Cumhuriyet Halk Partisi eski İlçe Başkanı Mahmut Celal Ünsal, gazetemize yaptığı bir açıklama ile Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren ANFA şirketindeki alımlarda yönetici konumundaki bazı kişilerin pozisyonlarını kötüye kullanarak oğul, yeğen gibi akrabalarını işe aldırdıklarını, ayrıca “Örgütten Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı’nın” anılan şirkette bankamatik olmasının kabul edilemeyeceğini söyledi.

Ünsal’ın, “Memleket çocukları ne olacak?” başlıklı ve, “Büyükşehir Belediyesi’nin imkanlarını kendileri için kullananlara yazıklar olsun! Genel Merkez’in, Ankara İl Başkanlığı’nın ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın ilçedeki bu haksız uygulamadan bilgisi olmadığını düşünüyorum” şeklinde söylediği açıklamasının tamamı ise şöyle;

“Siyaset  anlam olarak halka hizmet amacı ile yapılan, toplumsal işleri yoluna koymak ve düzeni sağlamak için gönüllülük esasına dayalı toplumsal bir sorumluluk ve hizmet aracıdır. Yolunu bulmak ve şahsi düzenini kurmak değildir.
23 Eylül 2020 tarihinde Genel Başkan Kılıçdaroğlu, Halk TV Şirin Payzın’ın sunduğu programda ve hatta hemen hemen tüm açıklamalarında 1 milyon 350 bin ailenin evinde televizyon olmadığını söylüyor.
Yine 6 milyon çocuğun tableti, bilgisayarı, interneti olmadığından eğitimini alamadığı konuşuluyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın, ihtiyaç sahibi çocukların eğitimleri için gerekli olan internet hizmetine ücretsiz ulaşabilmeleri için yaptığı çalışmaları yakından takip ediyoruz.
Genel Başkan Kılıçdaroğlu fakir fukara, garip gureba diyerek yoksulluk hikayesini anlatırken,  8 Ekim 2020 tarihinde Deva Partisi’ni ziyaretinde söylemler ayrı eylemler ayrı diye mevcut iktidarı eleştirirken Genel Başkan’ın ifadelerine ters düşecek şekilde ilçemizdeki farklı uygulamaların sadece birine şöyle bir bakalım:

Büyükşehir  Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren ANFA A.Ş  şirketinde çalıştırılmak üzere işe alınan insanların içerisinde gerçekten ihtiyaç sahibi genç çocuklarımız var. Ancak bunun dışında ne yazık ki bazı yöneticiler sahip olduğu koltuk sayesinde; evine bir ekmek götüremeyen, cebinde bir çay parası olmayan, işi gücü olmayan, işsizlikten sokağa çıkamayan 5000 genç dururken, üniversite mezunu gençler ailesine mahcup bir şekilde boş gezerken onların yerine kendi kardeşini, oğlunu, yeğenini işe başlatarak menfaat çıkar peşinde koşmaktadırlar.
Ayrıca Örgütten Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı’nın altında arabası, evi, yüzlerce dönüm arazisi varken yine ANFA şirketinde bankamatik olmasını, 40 derece sıcağın altında kavrularak çalışan, emek veren çocukların hakkını, alın terini yemesini kabul etmiyoruz.

İlçedeki sosyoekonomik durumun ne halde olduğunu gösteren Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı’mız Sn. Tecelli Bozkır’ın 16 Eylül 2020 tarihli ‘’Çaresizlik ‘’ adı altındaki açıklamasına bir bakalım.

Muhtarımız şöyle anlatıyor:
‘’Evet arkadaşlar son günlerde çok çaresizim. O kadar yoğun talep var ki inanın bazen iş yerini erken kapatıp gidiyorum. Neden mi? İnsanların durumlarına çok üzülüyorum. Kimi geliyor elektriğimi yatıramadım, kimi suyumu. Kimi geliyor bana iş bul. Kimisi ev kirasını ödeyemedim diyor. Bugün 55 yaşındaki bayan iş yerine gelerek çok zordayım, bana iş bul diyor. İlçede malesef iş sahası yok. Gençlerimiz de bir o kadar çaresiz. Ailelerde huzur yok. Gençlerimizin cebinde 5 kuruş yok. Hele birde kanayan yaramız var ki sormayın gitsin: Aşiretlerimiz. Hele hele yaşlıları. Resmen sefilleri oynuyorlar. Gelir yok, kaderlerine terk edilmiş. Allah kimseyi çaresiz bırakmasın.’’
Bu da muhtarımızın feryadıdır.

Hal böyleyken Büyükşehir Belediyesi’nin imkanlarını kendileri için kullananlara yazıklar olsun!
Genel Merkez’in, Ankara İl Başkanlığı’nın ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın ilçedeki bu haksız uygulamadan bilgisi olmadığını düşünüyorum. Bu olumsuzluğun en kısa sürede düzeltileceğini umuyorum.
Sağlıkla kalın.”   22 Ekim 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1026 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Deniz
Sayın Celal Bey.Size yakıştıramadığım iftiralar atmaktasınız.Siyaset yapacağım diye konuşmanın boş konuşmanın bir anlamı yok.İşsizlik belediyenin değil ülkeyi yönetenlerin sorunudur.Yıllarca İlçe Başkanlığı yaptınız.Akplilerden başka kim iişe alınmış.Bir açıklama duymadık sizden.Hep geriye giden oy potonsiyeli için ne yaptınız.İspatınız yok ise kulaktan dolma bilgilerle insanlara iftira atmayınız.İspatlamayan namerttir.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri