28 Ekim 2020, 16:55 - Anasayfa // Analiz Haberi yazdır

Saygıyla ve rahmetle

Saygıyla ve rahmetle

x

Dünya yaşamı, ruhun bedene gelmesi ve ruhun bedenden ayrılması arasında geçen bir süreçti...

  • Facebook Paylaş


  • Twitter Paylaş

Dünya yaşamı, ruhun bedene gelmesi ve ruhun bedenden ayrılması arasında geçen bir süreçti. Ve misafir olarak bulunduğumuz bu fani dünya hayatından veda etme vakti gelen gidiyordu ve gidecekti.

Asıl önemli olanda, bu imtihan dünyasında ne yapıp ettiklerimiz ve Yüce Rabbimizin huzuruna nasıl bir karneyle çıkacağımız değil miydi?

Ve de dünya hayatı boyunca tanıyarak birtakım ilişkilerimizin olduğu ve dünya yaşamına veda etme süresi henüz gelmemiş olan kişilerin vicdan muhasebelerinde, iyiliklerle hatırlanmak değil miydi?

Ömrünü gazetesine adamış ve ömrünü adadığı Çengel Gazetesi aracılığıyla Türkiye’mizde ve tabii ki ilçemizde bir şeylerin düzelmesi yönünde sesini duyurmaya çalışmış ve her daim “Şereflikoçhisar nasıl kalkınır ve gelişirin” derdinde olmuş, Mustafa amca da bu dünya hayatından göçüp gitmişti.

2009 yılında kardeş ülke Azerbaycan’da bulunduğum sırada Çengel Gazetesi’nin internet sayfasında birkaç habere yaptığım yorum sonrasında; köşe yazısı yazma gibi bir düşünce aklımda yokken, babam aracılığıyla bana haber gönderip, “Yasin herhangi bir konuyla ilgili köşe yazısı yazıp göndersin gazetede yayınlayacağım” diyerek beni köşe yazısı yazmaya teşvik edende Mustafa amcaydı.

Çengel Gazetesinin şimdiki bürosundan bir önce bulunduğu ilçemiz Belediye İş Hanında, yan yana komşuluğumuz da olmuştu. Ve o sıralarda gazetenin basımı Aksaray’da yaptırıldığı için, Mustafa amcanın yağmur-çamur-kar-kış demeksizin her hafta Çarşamba günü öğle saatlerinde Aksaray’a gittiğinin ve gazetenin Perşembe günü sabahında ilçemiz halkıyla ve okurlarıyla buluşmasının gayretinde olduğunun yakından şahidiydim.

Elbette yaşadığı bazı acılı olayların etkisini de yüreğinde taşıyarak türlü zorluklarla birlikte Çengel Gazetesi’ni bugünlere getirmek kolay değildi.

Ve bir ara Çengel Gazetesi’nin satılma ilanının verilişinin hemen ardından ziyaretine gidip sebebini sorduğumda, “Yoruldum artık birazda dinlenmek istiyorum” diye cevaplayan ve bu ifadesinin ardından gülümseyerek “Daha bu gazete beni de öldürür” diyen saygıdeğer büyüğüm Mustafa Yücel, artık aramızdan ayrılmıştı.

Kendisini saygıyla ve rahmetle anıyorum, ruhu şad mekanı cennet olsun inşallah.    29 Ekim 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 17223 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Analiz Haberleri

Tümü

YAZARLAR

Tekin İnşaat

SON YORUMLANANLAR

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Kiralik Projeksiyon Ankara Batikent Elektrikçi Dekorasyon Tavsiyeleri