07 Ekim 2020,?13:44 -?Anasayfa // Analiz Haberi yazdır

Umut olabilirler mi?

x

Umut olabilirler mi?...

  • Facebook Paylaş


  • Twitter Paylaş

Gelecek Partisi genel başkanı Ahmet Davutoğlu ve DEVA Partisi genel başkanı Ali Babacan hakkında şöyle bir kritik yapacak olursak, şimdi bunlar AKP hükümetinde bakanlık görevlerinde bulunsalardı, daha doğrusu AKP içindeki görevlerine devam ettiriliyor olsalardı; “AKP hükümetinin yanlış işler yaptığı ve artık AKP içinde durmanın bir anlamı kalmadığı? gerekçeleriyle acaba mevcut görevlerinden istifa ederler ve yeni bir siyasi parti çatısı altında olurlar mıydı?


AKP hükümeti, Davutoğlu ve Babacan ikilisinin yetkili bir görevde bulunduğu sıralarda sütten çıkmış ak kaşığıydı da, bunların AKP içindeki üst düzey görevleri bittikten sonra mı birden bozulmaya başladı acaba? Veya bunlar, o zamanlarda işlerin iyi gitmediğini biliyorlardı da, görevlerini kaybetmemek veya hedef tahtası olmamak için mi seslerini gür bir şekilde çıkaramıyorlardı?

AKP saflarındayken yüksek bir sesle diyemediği sözleri ve yapamadığı eleştirileri bugün Gelecek Partisi çatısı altında yapan Ahmet Davutoğlu’nun ve gazeteci Cüneyt Özdemir’in “İşlerin kötüye gittiğini gördüğünüzde, neden burda işler kötü gidiyor demediniz diyemediniz? türünden sorusuna verdiği cevap içerisinde, “Aile içi meseleleri dışarıya şikayet etmedik? şeklinde cılız bir ifade de bulunarak ülkemizi ilgilendiren hükümet icraatlarını aile içi özel hayatla eş tutan ve kaçamak bir cevapla soruyu geçiştirmeye çalışan Ali Babacan’ın samimiyetlerini sorgulamak gerekmez mi?

Ve son olarak, CHP çatısı altında uzun yıllar milletvekilliği yapmış, 2018 yılında CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı olmuş ve 4 Eylül 2020 tarihinde de “Memleket Hareketi? adı altında bir hareket başlatmış olan Muharrem İnce hakkında da kısa bir kritik yapmak gerekirse; şimdi benim ana muhalefet konumundaki CHP’ye ve CHP genel başkanı Kılıçdaroğlu’na yönelik eleştirilerim yazılarımla sabittir.

Ama şunu merak ediyorum ki, Muharrem İnce tekrar CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı olmakla da sınırlı kalmayarak Millet İttifakının gelecekte Cumhurbaşkanı adayı olmayı garantilemiş olsa, acaba aynı çıkışları yapar ve aynı tavırları sergiler miydi?

Uzun sözün kısası bu tür adamların, bozuk düzenin köklü bir biçimde değişmesi ve Türkiye merkezli bir huzur dünyasının inşasının sağlanması yönünde umut olmaları beklenebilir mi?

Türkiye merkezli bir huzur dünyasından ve yeni bir dünyadan yana olanlar neredeee ve bitmiş kuyudaki sudan bir kepçe kim alacak kim daha az alacak derdinde olanlar nerede!
?? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ?
???????? ?
? ?
??? 8 Ekim 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 18259 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİ?TİR.
?Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ?EREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Analiz Haberleri

Tümü
Saygıyla ve rahmetle Saygıyla ve rahmetle
Dünya yaşamı, ruhun bedene gelmesi ve ruhun bedenden ayrılması arasında geçen bir süreçti...

YAZARLAR

Tekin İnşaat

SON YORUMLANANLAR

ilancomtr

Emekçioğlu

?.K.YEM

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Kiralik Projeksiyon Ankara Batikent Elektrikçi Dekorasyon Tavsiyeleri