10 Mart 2011,?11:08 -?Anasayfa // AR?İV Haberi yazdır

CHP'den Kadınlar Günü'ne özel

x

CHP İlçe Teşkilatı binasında, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle bir seminer düzenlendi.

  • Facebook Paylaş


  • Twitter Paylaş

???????

???????????? Saniye Gündüz Yıldırım?
?
??????? Seminerde ilk olarak konuşan CHP İlçe Başkanı Mahmut Celal Ünsal; "Öncelikle buraya kadar geldiğiniz için siz bayanlarımıza teşekkür ediyorum. Bugün burada Araştırmacı-Yazar Saniye Gündüz Yıldırım, sağ olsun bizleri kırmadı ilçemize kadar gelerek sizlere Kadınlar Gününü nedeniyle bilgi verecekler. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nün önemini ve tarihçesini anlatmak üzere kürsüyü Saniye hanıma bırakıyorum" dedi.
?
??????? Araştırmacı-Yazar Saniye Gündüz Yıldırım'da Kadınlar Gününün tarihçesinden bahsederek şöyle konuştu;
??????? "?ereflikoçhisar'a bugünle birlikte üçüncü gelişim. Daha öncede Gülhüyük kasabasına 2 kere gelmiştim. 8 Mart hakkında bayanlarımızın düşüncelerine, hak deyişlerinde kadın nasıl yer tutar gibi bu tür konulara değineceğiz. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nerden doğmuş, 8 Mart nasıl ?bugün Dünya Kadınlar günü olarak değiştirilmiş? 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, aslında ilk ortaya çıkışı Emekçi Kadınlar günü olarak çıkmıştır. 8 Mart 1857'de Amerika?nın 3 şehrinde kadın işçiler, kendilerine verilen iş gücünün azdığı nedeniyle eyleme girişiyorlar. Birinde 154 kişi ölüyor, en sonda 129 kişi ölüyor. 129 kişi öldükten sonra Amerikalı Sosyal Demokrat Lideri, 8 Mart'ın Dünya Emekçi Kadınlar Günü olarak kabul edilmesini istiyor. Asıl 8 Mart olarak da 1921?de Sovyetler de kabul ediliyor. 1975 yılında da Birleşik Milletler Örgütü? Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanmasını kabul ediyor.
?
??????? Türkiye'de 1921 yılında kutlanıyor. ama 1975'den 1980 ihtilaline kadar Türkiye'de kutlanıyor, 80?den sonra da 12 Eylül ihtilalına bir durağan dönemine giriyor, 84'den sonrada Türkiye'de Dünya da olduğu gibi Dünya Kadınlar günü olarak kutlanıyor" dedi.
?
??????? Saniye Gündüz Yıldırım, konuşmaları sırasında ara ara Atilla İlhan, Aşık Veysel ve bazı ozanların şiirleri ve kendisine ait şiirleri okuyarak seminere renk kattı. Konuşmalakın ardından katılımcıların soruları yanıtlandı.
?
??????? 10 Mart 2011Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3337 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


adnan kuma
saniye hanım büyüledi bilgisi sempatikliği güzelliğiyle bekleriz
ertuğul
çok güzel etkinlikti
erdoğan şemsi ödevciler
çok güzel etkinlikti chp örgütünüde bilgili sempatik şair yazar saniye gündüz yıldırım ı da kutlar etkinliklerin devamını dilerim saniye hanım doğaçlama ve katılımcılarıda konuşmalara katarak ayrı renk katmıştır saygılrımla
?Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ?EREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer AR?İV Haberleri

Tümü

YAZARLAR

Tekin İnşaat

SON YORUMLANANLAR

ilancomtr

Emekçioğlu

?.K.YEM

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Kiralik Projeksiyon Ankara Batikent Elektrikçi Dekorasyon Tavsiyeleri