01 Temmuz 2020, 14:30 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Covid - 19 olumsuz etkiledi

Covid - 19 olumsuz etkiledi

x

Covid - 19 olumsuz etkiledi...

  • Facebook Paylaş


  • Twitter Paylaş



Coronavirüs ilçemizdeki doğalgaz çalışmalarını olumsuz etkiledi
Bu yıl yatırım yok

Yılların özlemi olan ve İlçemizde 2017 yılında başlanılan Doğalgaz çalışmalarının, bu yıl korona virüs nedeniyle yapılmayacağı öğrenildi.

BU YIL ÇALIŞMA OLMAYABİLİR
Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz Şereflikoçhisar Başkentgaz Bölge Şefi Erhan Orhan Uzun; “Şuan hiçbir şey belli değil. Belki hiç çalışma olmayabilir. Çünkü, korona virüs çalışmalarımızı da etkiledi. Bu sene için ne ben ne de merkez çalışma olup olmayacağı konusunda bir şey diyemiyoruz. Koçhisar’ı bırak Ankara’nın merkezinde bile çalışmanın olup olmayacağı belli değil.
Bu yıl, İlçede yatırıma alınan yer sadece Şeyhkuyusu Mahallesinde kalan kısım idi. Ben çevre yoluna yakın kısımları da ekletmiştim ama koronadan dolayı karışık durum var. Zaten Ankara merkezdeki çalışmada durursa buraya ekip hiç gelmez.”dedi.

OSB’DE BU YIL KALABİLİR
Organize Sanayi Bölgesi’nde de çalışmanın yapılma imkanının olmadığını belirten Bölge Şefi Erhan Orhan Uzun; “Organize Sanayi Bölgesi, hazır olmadığı için başlayamayız. Çünkü, ilk önce bizim şebekeyi çekeceğimiz yollar hazır hale getirmeliler ki biz öyle çalışmaya başlayalım. OSB’nin altyapısı bugünlerde başlarsa kışa denk gelir, kışında yağmurdan girilmez orası bu yıl kalır.
Yani, mutlaka OSB’de altyapının bitmesi gerekiyor, yollarda yapılacak biz o zaman çalışmaya başlarız.”şeklinde konuştu.

BELKİ ŞEHYKUYUSU MAHALLESİNDE ÇALIŞMA YAPILABİLİR
Bu yıl belki Şeyhkuyusu Mahallesinde çalışmanın yapılabileceğini belirten Erhan Uzun; “Ana hattımızın olduğu yerlerde vatandaş gelirse kutu koyarız. Oralarda sıkıntı yok. Ama ana hat olmayan yerlerde ana hat döşeme çalışmaları bu yıl çok zor. Nedeni korona virüs salgınıdır.
Şayet yapılmaya başlanılsa ilk olarak yatırıma alındığından Şeyhkuyusu mahallesinde kalan kısmı yapılır. Tabi buda muallâkta, iptal edebilirler.”dedi.

MUHTARLAR BAŞKENTGAZ’IN ÜZERİNE GİTMESİN
2017 yılından günümüze kadar 80 km doğalgaz döşendiğini de belirten Erhan Uzun; “2017 yılından bugüne kadar İlçe genelinde 80 km ana boru hattı döşemesini tamamladık. Geriye yapacağımız işte en fazla 25-30 km olmak üzere Hacıembiya, Tuzla, Cumhuriyet, Yeşilova, Emek mahallesinde tek tük sokaklar kalırken, Mustafacık Mahallesinde de kalabalık sokaklar kaldı.
Muhtarlarımızın Başkentgaz’ın üzerine çok gitmesinin bir anlamı da yok. Çünkü, bu şirketin elinde olan bir şey değilki. Bu korona virüs salgını nedeniyle yapılmıyor. Koronayı Başkentgaz mı yaptı sanki!”şeklinde konuştu.

ABONE SAYIMIZ 6 BİN OLDU
Abone sayımızın 6 bin olduğunu da belirten Erhan Uzun; “Doğalgaz çalışmasını yapmamak şirket içinde zararlı. Çünkü; ben yapacağım, sen geleceksin abone olacaksın, ben de senden para kazanacağım.
Abone sayımız yaklaşık 6 bin oldu. Ben geldiğimde abone sayısı 2500’lerde idi. Bir senede bu kadar oldu.” dedi.

      2 Temmuz 2020



Yönetici tarafından yazılan bu haber, 26748 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Neden bu yıl doğalgaz çalışması olmayacak.Bunu izah edebilirmisiniz.Tüpgaz ve akaryakıt fiyatları almış başını gitmiş.Şereeflikoçhisarın beceriksiz ellerden çektiği sıkıntılar bitirilmelidir.Artık yeter...
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

YAZARLAR

Tekin İnşaat

SON YORUMLANANLAR

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri




İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Kiralik Projeksiyon Ankara Batikent Elektrikçi Dekorasyon Tavsiyeleri