26 Ağustos 2020, 14:28 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

İzolasyonda olan kişiler denetlenecek

İzolasyonda olan kişiler denetlenecek

x

İzolasyonda olan kişiler denetlenecek...

  • Facebook Paylaş


  • Twitter Paylaşİçişleri Bakanlığınca, daha önce Kırıkkale’de pilot uygulama olarak devreye alınan İl Salgın Denetim Merkezi uygulamasının ülke genelinde yaygınlaştırılarak tüm il/ilçe salgın denetim merkezlerinin kurulumunun sağlandığı bilgisi verildi.

İllerde valinin gözetiminde vali tarafından görevlendirilen vali yardımcısının, ilçelerde kaymakamın koordinasyonunda faaliyet gösteren il/ilçe salgın denetim merkezlerinin, iş yeri ya da mahalle denetim ekiplerinin sevk ve idaresini sağlayacağı kaydedildi.

İLÇEMİZDE DE SALGIN DENETİM MERKEZİ OLUŞTURULDU
“Hayat için sahadayız” sloganıyla oluşturulan salgın denetim merkezleri, İlçemizde de Kaymakam Zafer Engin Başkanlığı’nda, yapılan bir toplantı ile oluşturuldu.

Kaymakamlık Tuz Gölü Toplantı Salonunda yapılan toplantıya; Belediye Başkanı Memiş Çelik, İlçe Emniyet Müdürü Gökhan Çitken, Evren Jandarma Komutanı Teğmen Nazmi Erol, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Murat Turan, İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Murat Özcan, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Keskin, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Şenol Görgülü, İlçe Müftü Vekili Abdülcelil Gürbüz ve Yazı İşleri Müdür Vekili Ayten Akan katıldı.

Toplantıda önce İlçe Salgın Denetim Merkezi, sonra Mahalle Denetim ekipleri oluşturuldu.

İlçe Salgın Denetim Merkezi; Belediye’den, İlçe Emniyet ve İlçe Jandarma, İlçe Sağlık Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Müftlük ve Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürlüğünden oluşturuldu.

İlçe Salgın Denetim Merkezi bünyesinde de mahalle denetim ekipleri oluşturuldu. Mahalle Denetim ekiplerinde de; Her mahallenin kendi muhtarları, okul müdürleri ve cami sorumlularından oluşturuldu.

Pandemi süresince görev yapacak bu ekipler; sahalarda olacak ve izolasyonda olan vatandaşların kurallara uyup uymadıklarını denetleyecekler. Ekipler, kurullara uymayanlara da gerekli yasal işlem yapacaklar..

İZDEM sistemi üzerinden de İl Salgın Denetim ekipleriyle iletişime geçirerek denetim ve koordinasyon sağlanacak.

MUHTARLARA EĞİTİM VERİLDİ
Mahalle denetim ekibi oluşturulduktan sonra 64 muhtara, filyasyon eğitimi verildi.

İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Nizamülmülk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde verilen eğitimde, sosyal mesafeye dikkat edildi ve hijyen kurallarına uyuldu.

Diğer yandan okul müdürlerine de eğitim verileceği öğrenildi.


   27 Ağustos 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 8275 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

YAZARLAR

Tekin İnşaat

SON YORUMLANANLAR

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Kiralik Projeksiyon Ankara Batikent Elektrikçi Dekorasyon Tavsiyeleri