30 Eylül 2020, 16:29 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Doç.Dr. Ahmet Sarıtaş Görevine Başladı

Doç.Dr. Ahmet Sarıtaş Görevine Başladı

x

Doç.Dr. Ahmet Sarıtaş Görevine Başladı...

  • Facebook Paylaş


  • Twitter PaylaşAnkara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Şereflikoçhisar Berat Cömertoğlu Meslek Yüksekokulu’nun Müdürü değişti ve Meslek Yüksekokulu Müdürlüğüne ataması yapılan Doç. Dr. Ahmet Sarıtaş, düzenlenen devir teslim töreni sonrası yeni görevine başladı.

Meslek Yüksekokulu’nun akademik ve idari personelinin katıldığı programda, 2018 yılında Müdür olarak atanan Prof. Dr. Ali İhsan Akgün‘ün veda konuşmasının ardından Doç. Dr. Ahmet Sarıtaş da bir konuşma yaptı. Sarıtaş konuşmasında; “Ali İhsan Hocamız şahsında eski yöneticilerimize, okulun yapımında emeği olan başta merhum Berat Cömertoğlu ve ailesi olmak üzere merhum Mehmet Aslan ile ismini saymakla bitiremeyeceğim hemşerilerimize şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Sarıtaş ayrıca; Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Aydınlı’nın Şereflikoçhisar’a özel önem verdiğini vurgulayarak hem Uygulamalı Bilimler Fakültesi hem de Meslek Yüksekokulu ile Şereflikoçhisar için yerel dinamikler ile birlikte Şereflikoçhisar’ı hak ettiği noktaya gelmesi için hep birlikte çalışacaklarını belirtti.

Şereflikoçhisar’lı olmaktan onur duyduğunu ve memleketine hizmet etmek amacıyla bu göreve getirildiğini belirten Sarıtaş, yeni döneme ilişkin planlar ve hedefler hakkında paylaşımda bulundu. Program sonunda sosyal mesafe kurallarına uygun olarak Prof. Dr. Ali İhsan Akgün’e plaket verilirken yine sosyal mesafe dikkate alınarak fotoğraf çekimleri gerçekleştirildi.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Şereflikoçhisar Berat Cömertoğlu Meslek Yüksekokulu’na  Müdür  olarak atanan Doç. Dr. Ahmet Sarıtaş, akademik ve idari olarak pek çok alanda görevlerde bulunmuş.

Doç. Dr. Ahmet SARITAŞ kimdir?
KOSGEB Burdur Sinerji Merkez Yöneticisi olarak 2005 -  2008 yıllarında görev yapan SARITAŞ, 2008 - 2012 yıllarında Akdeniz Üniversitesinde Öğretim Görevlisi, 2012 – 2020 yılları arasında Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinde görev yapmış, 2020 yılından itibaren de Doçent olarak Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır. Ayrıca Üniversiteler bünyesinde Rektör Danışmanlığı, Senatörlük, Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü, Dekan Yardımcılığı, Bölüm Başkanlığı, Sanayi İşbirliği, Girişimcilik ve İş Geliştirme Merkez Müdürlüğü görevlerinde de bulunmuştur.

Üniversitedeki görevlerinin yanında, TBMM Milletvekili Danışmanlığı, Türk Patent ve Marka Kurumu Burdur Bilgi ve Doküman Birimi Sorumluluğu, Burdur Kent Konseyi Ekonomik ve Sosyal Gelişme Grubu Başkanlığı ve MAKÜ – BAKA Teknokenti kurulumun da görev yapmış olan Sarıtaş, üniversite içinde ve dışında birçok kurulda da yer almış ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. Ayrıca,  Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığında da çeşitli yurtdışı görevlerinde bulunmuştur.

1.si Burdur’da yapılan Uluslararası Ticaret Kongresi (UTİK 2014) Düzenleme Komitesi Başkanlığı yapan SARITAŞ, 2014 yılında Yunus Emre Enstitüsü davetlisi olarak Arnavutluk’ta “Mehmet Akif’in Siyasi Yönü” ve Macaristan’da Erasmus Değişim Programı kapsamında “Expo 2016 Antalya” konularında seminer vermiş,  Üniversitede Akademik danışmanlığını yaptığı ÜNİAK ve GEBİR (Gelişme ve Geliştirme Topluluğu) öğrenci topluluğu ile birçok aktivite ve 2 ulusal kongre organize etmiştir.

Pazarlama alanında Doçent olan SARITAŞ, Pazarlama, Markalaşma, Girişimcilik, Strateji Geliştirme, Proje Yönetimi, Sosyal Medya, Sektörel Kümelenme, Devlet Teşvikleri ve Aile İşletmelerinde Yönetim konuşlarında çalışmalar yapmış, birçok firma ve STK’ya danışmanlık ve eğitim hizmetinde de bulunmuştur. Türkiye’nin birçok ilinde 100’e yakın eğitim ve konferans veren SARITAŞ, Batı Akdeniz Bölgesi Ticaret ve Sanayi Odaları’nın tamamında, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı dâhil birçok Kamu Kurum ve Kuruluşunda KOBİ’lere, girişimcilere ve gençlere yönelik eğitim, seminer ve konferans vermiştir.

1981 yılında Ankara - Şereflikoçhisar’da doğan Ahmet Sarıtaş, ilk ve orta öğrenimi Antalya’da tamamladıktan sonra 2003 yılında Akdeniz Üniversitesi İİBF İşletme bölümünden onur öğrencisi olarak lisans, 2007 yılında yine aynı üniversitede  yüksek lisans, 2012 yılında Süleyman Demirel Üniversitesinde doktora eğitimini tamamlamıştır. İngilizce bilen Sarıtaş’ın, çeşitli dergi ve gazetelerde yayınlanmış köşe yazıları ve bilimsel proje, makale ve tebliğleri ile kitap yazarlıkları bulunmaktadır.


  1 Ekim 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 9372 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

YAZARLAR

Tekin İnşaat

SON YORUMLANANLAR

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Kiralik Projeksiyon Ankara Batikent Elektrikçi Dekorasyon Tavsiyeleri