12 Ağustos 2020,?14:35 -?Anasayfa // AR?İV Haberi yazdır

Ankara Kent Konseyi’nden Ziyaret

x

Konsey, Belediyeler ve STK’lar Tuz Gölü için devrede...

  • Facebook Paylaş


  • Twitter Paylaş
                                 Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran

Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz başkanlığında, Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri Tuz Gölü ve Hirfanlı Barajı’nda incelemelerde bulundu.

İlçemiz Belediye Başkanı Memiş Çelik ve Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Levent Koçak’ın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette Ankara Kent Konseyi, ?ereflikoçhisar Belediyesi tarafından hazırlanan turizm projelerine destek verme kararı aldı.

Kent yönetiminde sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği sürecini başlatan ve Ankara’nın tanıtılmasına yönelik hazırlanan projelere destek veren Ankara Kent Konseyi, ilçe ilçe gezerek Başkent’in turizm potansiyelini ortaya çıkarmayı amaçlıyor.

Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yerli ve yabancı turistleri Başkent’e çekecek projelerin tanıtımı ve hayata geçirilmesi için harekete geçen Ankara Kent Konseyi’nin son durağı ?ereflikoçhisar oldu. 

STK’LAR VE BELEDİYELERLE İ? BİRLİ?İ       
İlçemiz Belediye Başkanı Memiş Çelik ve ?ereflikoçhisar Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Levent Koçak’ın ev sahipliğinde gerçekleşen ilçe ziyaretine; Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, Ankara Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri Prof. Dr. Savaş Zafer ?ahin, Prof. Dr. Lale Özgenel, Ceren Anadol, Savaş Çolakoğlu ve ?ereflikoçhisar Belediyesi Meclis Üyesi ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Turizm Komisyonu Başkanı Murat Atasoy da katıldı.

Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeler ve STK’larla ortak çalışma projelerini inceleyen Kent Konseyi üyeleri, Ankara İl Kültür Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu ile birlikte İlçemiz Kaymakamı Zafer Engin’i de ziyaret etti.  

TUZ GÖLܒNÜN TANITIMI İÇİN ÇALI?ILACAK
Tuz Gölü ve Hirfanlı Barajı’nda incelemelerde bulunan Ankara Kent Konseyi üyeleri, Belediye Başkanı Memiş Çelik ile ilçenin turizm potansiyeli hakkında görüş alışverişinde bulunarak, hazırlanan turizm projelerine destek verme kararı aldı.

Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, ?ereflikoçhisar ilçesinin Başkent turizmi için büyük bir fırsat olduğuna vurgu yaparak, şöyle konuştu:
“?ereflikoçhisar doğal güzellikleriyle birlikte tarihi olan bir bölge. Tuz Gölü Türkiye’nin ikinci büyük gölü olmasının yanı sıra ayrıca dünyanın da en büyük tuz üretim alanlarından birisi. Üzücü olan burada bir konaklama tesisi bile yok. Dünyanın her tarafından turist çekebilecek bir potansiyele sahip olan ilçe için bu büyük bir eksiklik. Tuz Gölü’nü ziyarete gelen turistlerin en az iki gün burada kalmasını sağlamak için günübirlik çözümler yerine kalıcı çözümler üretmek zorundayız.?

Ankara Kent Konseyi heyetinin ilçeyi ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Memiş Çelik ise, “Ankara Kent Konseyi’nin Başkent’in 25 ilçesini ziyaret ederek Ankara’nın turizm olanaklarının artırılması için gösterdiği çabaları takdirle karşılıyorum. Tüm ilçelerle beraber el ele vererek turizm potansiyelimizi gün yüzüne çıkarttığımızda kentimizin hak ettiği yere geleceğine yürekten inanıyorum? dedi.

Kaymakam Zafer Engin de; “Evet, Tuz Gölü bir değer. Bize böyle bilimsel, akademik, akılcı olması gereken gibi bu göz sizlerin gözü. Desteklenirse bizde yerelde tabiî ki o fikirleri harmanlayıp inşallah hem ?ereflikoçhisar’ı, hem Tuz Gölü’nü hem de Ankara’yı istenen, arzulanan yere getirebiliriz.
Burası kendine özgü, müstakil şirin bir şehir olabilir. Çünkü, şehrin yoğunluğu belli. Neden burada bir dinlenme alanı olmasın? Stresini atabileceği, ki Kapadokya yanı başımızda. Sizlerin de desteklerinizle olacak. Çünkü, önerilere, bilgiye, yönlendirmelere bizim idare olarak ihtiyacımız var. Aslında idare uygulayandır, teokratik kısmını bize hocalarımız bizlere sunuyorlar. Birde hisseden,yaşayanların bizi yönlendirmeleri gerekiyor. Ona göre de biz el birliğiyle ne gerekiyorsa idare olarak üzerimize düşeni mutlaka yapacağız. İnşallah iyi bir netice alırız, ondan sonra ortak yaşamış oluruz.?şeklinde konuştu.

BA?KENT TURİZMİNE KATKI ÖNCELİK
Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu ise Ankara Kent Konseyi’nin gerçekleştirdiği ilçe ziyaretlerinin Başkent’in kültür ve turizm envanterinin güncelleştirilmesine büyük katkı sağladığına dikkat çekerek, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Ankara’mızın, ülkemizin hatta dünyanın önemli destinasyonlarından biri olabilecek Tuz Gölü, şehrimize önemli katkılar sağlayabilecek potansiyele sahip. Başkent’e ait olan destinasyonların envanterini oluştururken Kent Konseyi’nin ve Ankara Ticaret Odası Başkanımızın bize destek oluşu ve şehrimize ait olan bu destinasyonların önce ulusal sonra uluslararası tanıtımına katkı sağlamaları Ankara turizmi açısından çok önemli.?

Tüm paydaşlarıyla birlikte Başkent’in ortak akıl çerçevesinde demokratik ve katılımcı kent yönetimini hayata geçirmeyi amaçlayan Ankara Kent Konseyi’ne desteğini her platformda dile getiren Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran da yaptığı açıklamada, “Bu bölgenin ülkemizin önemli tarım ve turizm merkezlerinden olduğuna inanıyorum. Burası, kentimizin üzeri örtülmüş olan hazinelerinden birisi. Uyum içinde birlikte çalıştığımız Kent Konseyi ile Ankara’nın her tarafındaki bu örtülü hazineyi ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Ankara Ticaret Odası olarak bu kentte turizminin gelişmesi için her türlü katkıyı sağlamaya hazırız. 2021 yılı Ankara için çok farklı bir yıl olacak, tüm Ankara’ya, tüm ülkeye bunun müjdesini vermek isterim? diye konuştu.


13 Ağustos 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 8245 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİ?TİR.
?Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ?EREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer AR?İV Haberleri

Tümü

YAZARLAR

Tekin İnşaat

SON YORUMLANANLAR

ilancomtr

Emekçioğlu

?.K.YEM

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Kiralik Projeksiyon Ankara Batikent Elektrikçi Dekorasyon Tavsiyeleri