16 Eylül 2020, 15:26 - Anasayfa // Analiz Haberi yazdır

Korona tedbirleri üzerine...

Korona tedbirleri üzerine...

x

10.09.2020 tarihinde sabah saatlerinde

  • Facebook Paylaş


  • Twitter Paylaş

10.09.2020 tarihinde sabah saatlerinde bulunduğum Denizli'nin Pamukkale ilçesinde, Pamukkale gezisi sırasında orada bulunan kalabalık insan topluluğunun, büyük çoğunluğu Ruslar olmak üzere yabancı ülkelerden gelenler olduğunu bizzat görmüştüm.


Pamukkale gezisinden sonra aynı gün ulaştığımız Muğla’nın Marmaris ilçesinde de tatile gelenlerin, gördüğüm kadarıyla büyük çoğunluğunun Ruslar olmak üzere yabancı ülkelerden gelenler olduğuna şahit olmuştum.

Gerek Pamukkale gezimiz ve gerekse Marmaris seyahatimiz esnasında korona tedbirleri bağlamında, yabancı turistler tarafından maske takma kuralına riayet etmenin son derece düşük seviyelerde olduğuna da tanık olmuştum!

Şimdi bu cümleler ışığında bir değerlendirme yapmak gerekirse; korona virüs tedbirleri kapsamında bir taraftan düğünlerde ve bazı hususlarda bir takım kısıtlamalar getiriliyor ve öbür taraftan yabancı Ülkelerden gelen turistlere müsaade ediliyorsa ve 4 Eylül 2020 tarihinden sonra, mesela ilçemizde bir sokak düğününde saz-davul çalınmasına izin verilmiyor ama bir tatil yöresinde -12.09.2020 tarihinin akşamında gezerken gördüğüm- bir otelin önünde ve sosyal mesafe kuralına riayet etmeksizin oldukça kalabalık bir ortamda, canlı şekilde yabancı bir şarkı söyleyen kişinin şarkısı eşliğinde naralar atılmasına ve dans edilip oynanılmasına göz yumuluyorsa, korona virüs tedbirleri noktasında bir samimiyetin OLMADIĞINI rahatlıkla söylemek mümkündür!

Mademki amaç virüsle mücadeleyse, -turist gelmesi ve ülkeye döviz girmesi lazım- endişesine kapılmadan, bu virüsün etkisi tamamen geçene kadar yabancı ülkelerden gelen vatandaşlara kapıları kapatmak en doğrusu değil miydi?

Ve bu noktada, AKP hükümetinin korona virüsle mücadele noktasında alması gereken asıl tedbirleri ekonomik nedenlerden dolayı alamadığına dair eleştirilerde bulunanlar, haksız mıydı?!      17 Eylül 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 8371 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Analiz Haberleri

Tümü
Saygıyla ve rahmetle Saygıyla ve rahmetle
Dünya yaşamı, ruhun bedene gelmesi ve ruhun bedenden ayrılması arasında geçen bir süreçti...

YAZARLAR

Tekin İnşaat

SON YORUMLANANLAR

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Kiralik Projeksiyon Ankara Batikent Elektrikçi Dekorasyon Tavsiyeleri