08 Ocak 2020, 14:37 - Anasayfa // Konuk Kalem Haberi yazdır

TOPAKKAYA OKLARI 6

TOPAKKAYA OKLARI 6

x

TOPAKKAYA OKLARI 6

  • Facebook Paylaş


  • Twitter Paylaş

TOPAKKAYA OKLARI: KENDİNİ BİLEN BİLİMCİ GENÇLİK

Toplumun 7-20  yaş arası çocuklarımızın eğitilmesinde başarıda ilim ve bilimin kuvveti, her türlü akideli sohbetli meclislerine alıştırılmak çabalarını kanaatimce akim kılmaktadır.

İnsan oğlunun, yüzyıldır kazandığı müspet ilimlerdeki ilerlemesi, Yaradan’ın tümel güçlülük verilerine bağlandığı şans, gelecek, ilahi takdir..vs gibi inançlar adeta insanın özgürlüğüne  etki etmemekte.  İlimlerin akibetini her gün yaşasa da yine kendi iradi gücünü öne çıkartmak istemektedir. Bu özgürlükleri: FİKİR ÖZGÜRLÜĞÜ, SİYASET ÖZGÜRLÜĞÜ, TOPLUMSAL ÖZGÜRLÜK; OKUMA, ÇALIŞMA, İŞYAPMA, GİRİŞİMDE BULUNMA ÖZGÜRLÜKLERİ, OLAYLARDAN İBRET ALMAMA, HÜR OLMA, KORKUSUZ TAAT, ÖZGÜRLÜKLERİ, YARADAN’IN VE KULLARININ KOYDUĞU YASALARDAN EŞİT İŞLEM ÖZGÜRLÜĞ܅v s.gibileri sayabiliriz.

Bu durumlar gelecekteki günlerimizi her türlü yeniliklere mağlup edip akibetimizi çabuklaştırdığı kanaatindeyim. Yaradan’ın kanunlarına kulları her gün yeni yeni BENT’ler eklemektedirler. 1400 yıl önce “.Ben bir halife, kendim gibisini yataracağım” demekle, bilgi sevgilisi, bunu kullarına kendi gibi hükmetme yasaları çıkarmayı da taa 1400 yıl önce vaat etmiştir. Vahiylerinde Kuran’ı Kerim’de buna ait ayet mevcut olduğunu alimler okumuşlardır, herhalde. Her türlü müspet ilimlerdeki yenilik de Yaradan’ın izniyle olduğunu alimlerimiz bilmektedir. Vahyin getirdiği söylevsel ilim, bilim bütün düşünürlerce elle tutulur, gözle görülür, beyinlerle algılanır, uygulanır haldedir. O mukaddes kitabımızı 1400 yıldan beri okuyanlar bu gaip ilimleri hiç mi hiç, laboratuarlar inşa edip araştırınız, deneyler yapınız da dememişler, sadece “ ..et tekrar-ı  ahsen velev ki yüz seksen” demeye yönlendirmişler.

İnsan oğlu düşünmek ve düşündüğünü sentezleyip fizik ilminin, kimya ilminin, doğanın oluşumlarını yaptığı deneylerle. Yaradan’ın kanunu gibi,bir formüle ve kanuna bağlamıştır.
Gençlik vazedilen her türlü yeniliği de kavramıştır, çünkü her ilim ekolünde tümel gücün varlığının gün ışığına çıktığını görmektedir.

Kanaatim dur ki  hızla ilerleyen bu iletişim çağının, Yaradan’ı bileni, bilmeyeni diye bir farkı kabul etmeden, rejimlerin ve ulusların toplumuna sunduğu yenilikler daha da gelişecek ve nice bilinmeyen GAİP İLİMLER gelecekte 7-20 yaş gençlerimizi daha da ön görüşlü, daha da yaşam özgürlükçü, siyasetçi, toplumcu, yetiştirici.. ve de yok edici eylemlere gark edecektir. Oluşumların ve akibetlerin adına da sadece “ Yaradan takdir etmiş” deyip geçiştirecekler kanaatindeyim.

Gençler hayatta, ölümlü bir dünyada yaşıyoruz ve yaşantıya etki eden değişmeyen yaptırımlar vardır. “ Üç hakimin  hükmünde hata olmaz”-Nurettin Topçu.

Gençler gelecekte tekniği, fenni, yani müspet ilimleri zararsız kullanmak istiyorsanız, Yaradan’ın geçmişteki kanunlarına ve bu günün temsilcilerinin idari, sosyal, çevreci, ilimci-bilimci, işletmeci, yararlanma, gelişme vs. hakkında  koydukları kanunlarına uyunuz ve sakın, bilgi marufu olmayınız, bilgi sevgilisi olunuz.


     9 Ocak 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 23539 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Konuk Kalem Haberleri

Tümü

YAZARLAR

Tekin İnşaat

SON YORUMLANANLAR

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.062 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Kiralik Projeksiyon Ankara Batikent Elektrikçi Dekorasyon Tavsiyeleri