26 ?ubat 2020,?14:56 -?Anasayfa // Konuk Kalem Haberi yazdır

TOPAKKAYA OKLARI: Usun, kişiliğine ermesi

x

Kişinin algılarından biri de "Senin kaderin bağlanmış...

  • Facebook Paylaş


  • Twitter Paylaş

Kişinin algılarından biri de “ Senin Kaderin Bağlanmış, Kadersizlik Seni Bulmuş, Bu Senin Kaderinmiş..? sözleriyle insanlar durumlarını düzeltmedikleri, işlerinin verimlerinde aksaklık gördüklerinde yorumları hemen KADER’le ilintilerler. Bahtlarının açılmadığını, talihlerin küstüğünü, hayat verilerinin karardığını da söylerler.


Osmanlının Sevr antlaşmasının akibetinin neticelerini bilmezmiş gibi? ülkesini, milletini adeta söylemlerle KADERSİZLİ?E terk etmiş olmakla kendi kendini kurtarmış göründü.

?urası bir gerçek ki alın yazının kaderi toplumun veya kişinin usuna erememesindendir. Varolmak niteliğinde inançları birleştirmek kader bağlamında, kader çıkmazı olamaz.

Usun kendi varlığına inanmalıdır.
?ereflikoçhisar’ımızda, uzun zamandır bir işletmeye, düzenli şehirleşmeye, teknikte, sağlıkta, eğitimde, çiftçilikte, hayvancılıkta, ziraatta, toplumsal hizmetlerde, hayatın verilerinde yaşamı kolaylaştıracak gelir düzeylerine erişememekte acaba bir KADERSİZLİK mi vardır?

Temsilcilerimiz, her (genel, özel) seçim arifesinde, şunu başaracağız, bunu? yapacağız, yarınlarda ?ereflikoçhisar’ımızda çok yararlı işleri yapılmış günlere eriştireceğiz..vs. gibi usun tasvirine bağlanmış, usun marufu tarifler konuşmuşlardır.

Yeni gelenlerin yeni tasvirleri de, aynen, yirmi küsür yıl önce yapılan organize sanayi bölge, kara tren, Havaalını, vilayetlik vs gibi usun hayalci tasvirine bağlanmasın, takip ve girişimcilik olmazsa 300, 500 elemanlı işletmeler her halde bir yirmi yıl daha geçmesini bulurlar kanaatindeyim.

Bunlar ?ereflikoçhisar’ımızın KADERSİZLİK KARARLARI mıdır?

Yoksa artı eksi düşünenlerin uslarının tasviri midir?

Yapılacakları parasal değerlerle ölçen iş sahipleri kariyer liyakatliğine erişemezlerse KADER ÇIKMAZINA uğrarlar. İlçemizde parasal yaptırımları olacak A?A’lar vardır; yeter ki bunu ekonomik olarak değerlendirecek bilgi, tutum derecelerine sahip olsunlar ve beyin algıları idari ve toplumsal yerine oturmuş olsun, yoksa KADER ÇIKMAZINA uğrarlar.

Mesleki liyakate da erişmiş olmak yeterlilik kabiliyetidir.

Sayın temsilciler! Sözlerinizle yaptığınız tasavvurları uygulamaya geçirmek, yer ve zaman projeleri hazır ise ihaleler aşamasına geçilmede usun KADER ÇIKMAZI yoktur. İşletmeler teknik elemanlar, zamanında ve yerinde ani vaziyet anlayışı, talepleri yerine getirecek ekipman ve elemanlar bulundurmak zorunluluğuna sahip olmalıdırlar.

?ereflikoçhisar’ımız liyakatli işletmecilerin, usun tarifleriyle donanımlı değil, Türkiye’mde örnek verili işletmeleri takip etmekle KADER ÇIKMAZINI yenebilirler kanaatindeyim.

Yazılarımız bir akim inançtan ziyade kalkınmışlıkta, gelişmişlikte, işletme ve işletmeci feyzine erişememişliğin ızdırabı olarak algılanması kanaati ve usun bilgi sevgilisi kişiliğine ermesi dileğiyle kanaatimi arzederim.


? 27 ?ubat 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 31523 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Kaleminize saglik
?Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ?EREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Konuk Kalem Haberleri

Tümü

YAZARLAR

Tekin İnşaat

SON YORUMLANANLAR

ilancomtr

Emekçioğlu

?.K.YEM

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Kiralik Projeksiyon Ankara Batikent Elektrikçi Dekorasyon Tavsiyeleri