23 Ekim 2019, 12:54 - Anasayfa // Analiz Haberi yazdır

Doğru buluyorum

Doğru buluyorum

x

Kışlanın dışında olan kimileri tarafından söz açıldığında, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kurumsal yapısına dair...

Kışlanın dışında olan kimileri tarafından söz açıldığında, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kurumsal yapısına dair çok disiplinli olduğu ve kışla içerisindeki hayatın sivil hayata göre sıkı kurallar taşıdığı yönünde değerlendirmeler yapılmış mıdır, yapılmıştır.

Şimdi konuya mantık çerçevesinden bakmak gerekirse, kökü asırlara uzanan güvenliğimizin ve bağımsızlığımızın teminatı ordumuzda; sivil hayata göre belki de sıkıcı gelen birtakım kurallar olmasaydı, acaba her türlü kafa ve ahlak yapısına sahip bireylerinde bulunduğu Türk Silahlı Kuvvetlerimizi sağlam bir şekilde ayakta tutmak mümkün olabilir miydi?

Cenab-ı Allaha sonsuz kereler sonsuz şükürler olsun ki üzerinde oynanılan en sinsi oyunlara ve yıpratma-etkisizleştirme girişimlerine rağmen Türk Silahlı Kuvvetlerimiz disiplinli yapısıyla güçlü bir şekilde ayaktadır ve ülkemizin bütünlüğüne ve bağımsızlığına tehdit konumunda bulunan terör örgütlerine karşı başarılı mücadeleleri gerçekleştirebilmektedir.

Ben şahsen, ülkemizin bağımsızlığının ve bütünlüğünün güvencesi ordumuzun disiplinli ve kurallı yapısını doğru buluyor ve Cenab-ı Allahın yardımı ve inayeti ve de Türk Silahlı Kuvvetlerimizin gücü sayesinde ülkemiz üzerindeki bütün tehditlerin etkisizleştirileceğine ve yeryüzünde Türkiye merkezli bir huzur ortamının oluşacağına yürekten inanıyorum.

Yadsınamaz bir gerçektir ki, asırlara uzanan bir geçmişi bulunan ülkemizin dış tehditlere ve entrikalara karşı bağımsız bir şekilde ve bütünleşik bir yapıda olmasının esas ve ana güvencesi; ben bir devlet işine gireyim de gerisi beni ilgilendirme;benim oğlum-kızım iyi bir işe girmişse sorun yok, ben lüks bir evde oturabiliyorsam, son model bir araba alabiliyorsam, ihtiyaçlarımı zorluk çekmeden karşılayabiliyorsam ve istediğim gibi eğlenebiliyorsam ötesi beni bağlamaz şeklinde bencil hareketler değil, Türk Silahlı Kuvvetlerimizdir ve köklü devlet yapımızdır vesselam!


   24 Ekim 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 4698 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Analiz Haberleri

Tümü
Saygıyla ve rahmetle Saygıyla ve rahmetle
Dünya yaşamı, ruhun bedene gelmesi ve ruhun bedenden ayrılması arasında geçen bir süreçti...

Tekin İnşaat

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.079 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Kiralik Projeksiyon Ankara Batikent Elektrikçi Dekorasyon Tavsiyeleri