04 Aralık 2019, 13:45 - Anasayfa // Analiz Haberi yazdır

Mümkün müydü?

Mümkün müydü?

x

Günümüz sisteminde adam 25-30 yıl devlet memurluğu yapıyor...

   Günümüz sisteminde adam 25-30 yıl devlet memurluğu yapıyor, almış olduğu emekli ikramiyesiyle bir ev satın almak istiyor ama parası yetmiyor banka kredisi çekmek zorunda kalıyor.


   Öbür taraftan gerek devlet sektöründe gerekse özek sektörde çalışır durumda olan bir birey, “kirayla uğraşmayayım bir evim olsun” düşüncesiyle bir ev satın almak istiyor ama aldığı maaş ancak kendi geçimini sağlamaya yettiği ve bir ev almaya yetecek kadar birikimi de olmadığı için mecburen banka kredisi çekiyor ve bu seferde kredisini düzgün şekilde ödeyebilmek için birtakım sıkıntılar içerisine giriyor.

   Diğer taraftan ev almak, araba almak ve senede bir hafta tatil yapmak şöyle dursun, en gerekli ihtiyaçlarını dahi karşılamada güçlük çeken ve işsizlikten bunalıma giren insanlarla karşılaşılıyor!

   Ve böyle bir ortamda üretime ve insanlara faydalı bir hizmet noktasında en ufak bir katkıları olmayan dizi oyuncusu, topçu-popçu adı altındakilerden için -sanki çok önemli bir habermiş gibi- haber sitelerinde neler gösteriliyor:

   Neymiş, falan dizi oyuncusu eşine 900 Bin TL’ye yani eski para değeriyle 900 Milyara araba almış.

   Filan topçu eşine doğum hediyesi olarak 2 Milyon TL’ye eski para değeriyle 2 Trilyona araba almış.

   Ve falan popçu Dubai’de yaptığı bir haftalık tatilde 800 Bin TL’den eski para değeriyle de 800 Milyardan fazla para harcamış vesaire vesaire...

   İşte bunlar maalesef içinde bulunduğumuz bozuk düzenin birer sonuçlarıdır. Şimdi sormak gerekirse Hakka dayalı Adil Düzen içerisinde bulunsaydık bugün böyle bir tablonun olması mümkün müydü?!

   Sabahtan akşama kadar omzunun gücüyle ve alnının teriyle çalışan bir emekçi bugün ailesinin geçimini sağlamada dahi türlü türlü sıkıntılar çekerken, işsizliğin ve geçim zorluklarının acı sonuçlarıyla karşılaşılıyorken öbür taraftan üretime ve insanlığa yararlı bir hizmete hiçbir katkısı olmayanların paralarla kudurtulmasının Hak ve Adalete uyan en ufak bir yanı ve yönü var mıdır?!

   Ve bu bozuk ortamda ve faizci-sömürücü sistem içerisinde faydasız yollardan paralarla kudurtulanların çıkıp ta onurlu bir şekilde:

   “Biz plastik top parçası etrafında koşturmakla, biz gayrimeşru ilişkileri normalleştiren, aile hayatının köküne dinamit koyan dizilerde rol almakla ve biz müzik adı altında hal-hareket ve söylemlerimizle topluma subliminal mesajlar vermekle yüksek meblağlarda paralar kazandırılıyoruz. Biz öyle düşünüyoruz ki bunun arkasında derin siyonist güçler var. Bizim topumuzla-popçuluğumuzla ve dizilerimizle toplum gerçeklerden uzaklaştırılıyor ve Milli Şuurdan uzak bir toplum yapısının hakimiyeti sağlanmaya çalışılıyor” DEMELERİ MÜMKÜN MÜDÜR?!

   Peki bu cümleden hareketle, AKP’yi anlamaya anladık da TBMM çatısı altında ana muhalefet konumunda olan CHP’nin, bu bozuk düzeni ve faizci-sömürücü sistemi tamamen lağv ederek yeni bir dünya kurma ve adil bir düzen inşa etme yolunda kayda değer formülü-düsturu ve reçetesi var mıdır?!

   Ondan sonrada zaman zaman bana geliyorlar sanki benim okuma-anlama ve olayları idrak etme yeteneğim yokmuş ve onlarla aynı düşünmeye mecburmuşum gibi ve sanki siyasi düşünce atadan-dededen döllenme yoluyla geçiyormuş gibi bana CHP diyorlar.

   Ne CHP’si yav!


   5 Aralık 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 4286 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Analiz Haberleri

Tümü
Saygıyla ve rahmetle Saygıyla ve rahmetle
Dünya yaşamı, ruhun bedene gelmesi ve ruhun bedenden ayrılması arasında geçen bir süreçti...

Tekin İnşaat

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Kiralik Projeksiyon Ankara Batikent Elektrikçi Dekorasyon Tavsiyeleri