04 Aralık 2019, 16:48 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Aralık Ayı Meclis toplantısı yapıldı

Aralık Ayı Meclis toplantısı yapıldı

Memiş Çelik Almanya’ya gidecek...Karandereliler Dayanışma Derneği’nin davetlisi olarak Memiş Çelik Almanya'ya gidecek.

Engelsiz Yaşam Merkezi ve engelli hattı kurulacak.

Aralık Ayı Olağan Meclis toplantısı, Belediye Başkanı Memiş Çelik Başkanlığı’nda yapıldı, sadece Ak Parti Meclis Üyesi Murat Atasoy izinli olduğu için katılmadı.

ENGELLİ HATTI KURULACAK
Gündem maddelerinden önce Belediye Başkanı Memiş Çelik, 3 Aralık 2019 Engelliler Günü olması nedeniyle kısa bir konuşma yaptı.

Engelliler Gününü kutlayarak konuşmasına başlayan Başkan Çelik; “3 Aralık Engelliler Günü olması vesilesiyle bizim kurduğumuz ihtisas komisyonlarından engellilerle ilgili ibare olmadığı için Kadın Aile Gençlik ve Spor ile Sosyal Etkinlik komisyonuna bir ilave olarakta engelli ibaresini de eklemek istiyorum” dedi ve önerge oybirliğiyle kabul edilerek böylece Kadın Aile Gençlik ve Spor ile Sosyal etkinlik engelli komisyonu olarak kabul edildi.

İlçemizde 1000’in üzerinde engelli olduğunu belirten Çelik; “Engelli kardeşlerimizin hayatlarını ve ailelerinin de hayatlarını kolaylaştırmak adına Şereflikoçhisar’da engelsiz yaşam merkezi kurmak istiyoruz. Yer tespiti noktasında, bina noktasında komisyon tarafından çeşitli çalışma yapılsın. Bu merkezi de kardeşlerimize kazandıralım” diyerek sunulan önerge oybirliğiyle gündeme alındı ve ilgili komisyona havale edildi.

Ve son olarak Çelik, Belediye’ye engelli hattı oluşturulmak istediklerini belirterek; “Belediye’ye engelli hat oluşturmak istiyoruz. Bu hattı oluşturduktan sonra İlçemizdeki engelli kardeşlerimizin hayatını kolaylaştırmak adına bir araç tahsis ederek, 24 saat acil durumlarda hastaneye sevk edilmesinde, heyet raporu alınmasında, Ankara’da diğer hastanelere sevkinde kolaylaştırmak için hizmetlerine sunacağız en kısa zamanda.
Bu vesileyle, bütün engellerin kalktığı, herkesin eşit bir şekilde engellilere acımadan bakıldığı bir toplumda, engelsizlerin de akıl engeline tutulmadan gerekli duyarlılığı göstereceği bir dönem diliyorum” şeklinde konuştu.

GÜNDEM DIŞI MADDELER
Açılış konuşmasından sonra CHP, MHP ve AK Parti Belediye Meclis Üyeleri tarafından verilen gündem dışı maddeler okundu. Buna göre;

*CHP Belediye Meclis Üyesi İsmet Andaç tarafından; “Çalören Mahallemiz belde Belediyemiz iken 1989 yılında heyelan sorunu nedeniyle afet bölgesi ilan edilmiştir. Bu nedenle belde Belediyesi tarafından o dönem içerisinde 100 parsel üretilmiş, alt yapısı hazırlanmıştır.
Ancak ilerleyen dönemlerde çöl tabir edilen bölgeye sadece 13 adet konut üretilmiş olup daha sonra proje durdurulmuştur.
Mahallemizde heyelan tehlikesi aynen devam etmektedir. Bu tehlikenin biran önce kurtulmak, olabilecek afete karşı etkilenmemek için yarım kalan projenin yeniden başlatılması ayrıca Çalören Mahallesinde yaşayan ve ilçe dışında yaşayan Çalörenli hemşehrilerimizin de bu bölgede arsa talepleri vardır.
Bu talepleri karşılamak, mahallemizde yaşamı teşvik edecek ve üretilecek arsalar İle ilçe Belediyemize gelir elde etme imkanı sağlayacaktır.
Bu projenin tüm ilçe mahallelerinde uygulanabilmesi adına araştırılarak gerekli çalışmaların başlatılmasını öneriyorum” önergesi oybirliğiyle gündeme alınıp ilgili komisyona havale edildi.

* MHP Belediye Meclis Üyelerinin tarafından; “Belediye gelirlerini arttırmaya yönelik gerekli araştırma yapmak üzere önergeyi plan bütçe komisyonuna havalesi” önergesi oybirliğiyle gündeme alınıp ilgili komisyona havale edildi.

*Ve AK Parti Belediye Meclis Üyeleri tarafından; “Uğur Işılak Kültür Merkezi’nin açılışında hemşehrimiz Milli Sanatçımız Uğur Işılak’ın ilçemiz Şereflikoçhisar’la ilgili yazıp okuduğu şiirin Kültür Merkezi’nin uygun bir yerine yazılması” önergesi de oybirliğiyle gündeme alınıp ilgili komisyona havale edildi.

GÜNDEM MADDELERİ
Gündem dışı maddelerinin ardından 7 maddelik gündem maddesine geçildi.

* Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ)’ın (154 KV)’lık Kızılırmak-Şereflikoçhisar Enerji iletim hattına ait 1/1000 ölçekli uygulama imar plan değişikliği talebinin imar komisyonuna sevki oybirliğiyle kabul edildi.

* Mülkiyeti Belediyemize ait İlçenin Gülhüyük Mahallesi 181 ada 3 parsel, Deliller mahallesi 156 ada 11 parsel ile Sarıkaya mahallesi eski 278 ada 7 nolu (yeni 1797 ada 7 nolu parsel)’in 3194 sayılı imar kanununun geçici 16.maddesi uyarınca imar barışına ait tebliğ kapsamında satışının yapılması için Belediye Encümenine oybirliğiyle yetki verildi.

* İlçenin İstiklal Mahallesi 1789 ada 14 nolu parsel alanında uygulama imar plan tadilat talebine ait imar komisyonu raporu oybirliğiyle kabul edildi.

* Karandere mahallesi sakinlerinin Almanya’da kurmuş oldukları Dayanışma Derneği’nin etkinliklerine Belediyemizi temsilen Belediye Başkanı ve Belediye Meclis Üyelerinin katılımına ait meclis kararının alınması maddesinin görüşülmesi sonucunda; Belediye Başkanı, bir tane Belediye Personeli ile 2 tane Belediye Meclis Üyelerinin 15-30 Aralık 2019 tarihleri arasında toplantıya katılmaları için oybirliğiyle karar alındı.

* Tarım Hayvancılık Sanayi ve Ticaret Komisyonuna sevki yapılan önerge hakkında komisyonun hazırlamış olduğu rapor oybirliğiyle kabul edildi.

* Kadın, Aile, Gençlik ve Spor ile Sosyal Etkinlik komisyonuna sevki yapılan önerge hakkında komisyonun hazırladığı rapor oybirliğiyle kabul edildi.

* Kültür, Turizm ve Çevre Komisyonuna sevki yapılan önerge hakkında komisyonun hazırladığı rapor oybirliğiyle kabul edildi.

Gündem maddelerinin de görüşülmesinden sonra 2 Ocak 2019 tarihinde yapılacak Meclis toplantısında buluşmak dileğiyle 2019 aralık Ayı Olağan Meclis toplantısı sonlandırıldı.


    5 Aralık 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2609 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.090 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri