08 Ocak 2020, 14:39 - Anasayfa // Analiz Haberi yazdır

Hadi görelim!

Hadi görelim!

x

Hadi görelim!...

İstisnalar dışında insanın(!) insana en büyük kötülükleri yaptığı günümüz ortamının acı gerçeklerini dışa yansıtırcasına, sosyal paylaşım sitesi facebookta küçük bir kız çocuğu ile bir ayının yan yana getirilerek yapılan anlamlı bir paylaşımda, ayının ağzının ucunda “Korkma ben insan değilim” şeklinde bir ifade bulunuyor!


Söz konusu paylaşımı belki içinizden görenlerde olmuştur ve şöyle etraflı ve derinlikli bir şekilde düşündüğümüzde çok manidar bir paylaşım değil mi sizce?

Elbette hayvanlarında insanları korkuttukları ve insanlara saldırdıkları anlar olmuştur. Ancak şunuda göz önünde bulundurmak gerekir ki, bugüne kadar genel olarak insanın(!) insana verdiği zararların ve ettiği zulümlerin yarısının yarısını dahi hayvanlar insanlara vermiş midir ve verebilmiş midir?!

Bir ayının veya başka bir yabani hayvanın küçük bir kız çocuğuna hatta genç bir bayana taciz ve tecavüzde bulunabilmesi mümkün müdür?

Yabani hayvanların, yozlaşmanın artması noktasında televizyon dizilerinde ve gösterimlerinde rol alarak şiddeti teşvik etmeleri, gayri ahlakiliğin artışına katkıda bulunabilmeleri ve gayrimeşru ilişkileri özendirebilmeleri mümkün müdür?

Ama ne yazıktır ki yaratılmışların en şereflisi ve eşref-i mahlukat konumunda olan insanlar arasında, en yabani bir hayvanın dahi yapamayacağı tarzda ahlaksızlıklar olmaktadır ve yaşanılmaktadır!

Şimdi bu cümleler ışığında şuna dikkat çekmek gerekirse, ülkemizde cinsel taciz ve tecavüzde bulunma suçlarını ciddi şekilde önleme ve aşırılıkları dizginleme adına bir idam yasası çıkarılması ve evlilik dışı beraberlikleri, gayri ahlakilikleri özendirme hallerini etkisizleştirme adına medyanın ayak takımı mikroplarıyla gerekli mücadelelerin yapılması zor mudur?!

Güya 17 yıldır tek başına bir iktidar partisiyle yönetiliyoruz. Hadi öyleyse “falan ülke ne der filan ülkeler ne söyler, Amerika ne der ve Avrupa Birliği üyesi ülkelerin tutumu ne olur” gibi takıntılara kapılmadan, bir insanın hayatını karartan tecavüz suçlarına bir idam yasası getirilsin ve medyanın mikroplarını temizleme ve fuhşu önleme noktasında gerekli mücadeleler ciddi biçimde yapılsında görelim!

Ve diyelim ki “Evet AKP burada çok doğru yapmıştır”.


   9 Ocak 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 4825 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Analiz Haberleri

Tümü
Saygıyla ve rahmetle Saygıyla ve rahmetle
Dünya yaşamı, ruhun bedene gelmesi ve ruhun bedenden ayrılması arasında geçen bir süreçti...

Tekin İnşaat

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Kiralik Projeksiyon Ankara Batikent Elektrikçi Dekorasyon Tavsiyeleri