26 Ağustos 2020, 13:51 - Anasayfa // Analiz Haberi yazdır

Demezler!

Demezler!

x

Demezler!...

    Diyelim ki, ülkemizin herhangi bir yerinde aynı apartmanda komşu olan Ali ile Veli isimli gençlerin, az sayıda alım yapılacak aynı bir işe başvurmaları halinde Veli, Ali’ye nazaran yazılı sınavda daha yüksek bir not alsa ve mülakatta sorulan sorulara daha doyurucu cevaplar verse de, Veli’nin torpili olmadığı için mülakatta bir bahaneyle elenmesi ama güçlü bir torpili olan Ali’nin o işe kabul edilmesi durumunda çocukluk arkadaşları olan Ali, Veli’ye veya Ali’nin ailesi Veli’nin ailesine “Bizim torpilimiz vardı, haksızlık oldu ama sonuçta biz işimizi hallettik” derler mi? Elbette demezler.


   Çünkü içinde bulunduğumuz düzen, -istisnalar haricinde- iş menfaate gelince çocukluk arkadaşlığını, komşuluğu ve hatta akrabalığı unutturacak ve “Önemli olan bizim işimiz hallolsun da” anlayışına müsait olan bozuk bir düzendir!

   Bu düzen içinde katıksız süzmeliğiyle dikkat çeken bir topçu; “İşsizliğin kol gezdiği bu ortamda ve emekçinin-işçinin geçim sıkıntıları yaşadığı bu düzende, biz insanlara kalıcı bir faydası olmayan top peşinde koşmamız karşılığında paralarla kudurtuluyoruz.” Der mi? Demeeez!

    Her türlü mikropluğa müsait bu düzende dizi oyuncusu adı altındaki bir züppe veya bir zilli; “Biz hem aile hayatını hedef alan ve nikahsız ilişkileri özendiren dizilerde rol alarak mikropluk sergiliyoruz. Hem de bir işçinin ve emekçinin yılda kazanamadığı yüz binleri, biz dizilerde bölüm başına kazanıyoruz. “ Der mi? Elbette demez!

   Ve son cümle ile düzenden beslenen birtakım siyasi kişilikler; “Biz bu düzeni köklü şekilde değiştirip yeni bir dünyanın temellerini atacağız ve insan onuruna uygun bir düzenin inşasını sağlayacağız.” Derler mi? Demezler.

   Hülasa düzenden beslenenler düzenden şikayet etmezler ve edemezler!    27 Ağustos 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 5038 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Çok beğendim Aynen katılıyorum Yıllarca bu olumsuzluğun mücadelesini verdik .Şimdi de sen yazmışın değerli dostum Çok çok teşekkürler selam ve sevgiler.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Analiz Haberleri

Tümü
Saygıyla ve rahmetle Saygıyla ve rahmetle
Dünya yaşamı, ruhun bedene gelmesi ve ruhun bedenden ayrılması arasında geçen bir süreçti...

Tekin İnşaat

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Kiralik Projeksiyon Ankara Batikent Elektrikçi Dekorasyon Tavsiyeleri